در قالب برنامه پزشک خانواده:
42 هزار ویزیت پزشک در یک سال گذشته در مراکز خدمات جامع سلامت دشتی ارائه شده است

26 بهمن 1401
در یک سال گذشته 42 هزار ویزیت پزشک در قالب برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتی ارائه شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این زمینه گفت: 6 مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان دشتی مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی هستند که در یک سال گذشته در قالب این برنامه توسط 15 پزشک شاغل در این مراکز 42 هزار خدمت ویزیت پزشکی به مراجعین ارائه شده است.
 مهندس پرویز احمدی با اشاره به اجرای نظام ارجاع الکترونیک در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان افزود: در یک سال گذشته 1986 نفر از بیماران مراجعه کننده به این مراکز به پزشکان متخصص ارجاع داده شده اند.
وی تصریح کرد: در یک سال گذشته 2 هزار و 49 خدمت آزمایشگاهی، 11 هزار و 397 خدمت دارویی و 21 هزار و 373 خدمت مامایی در قالب برنامه پزشک خانواده و بیمه ر وستایی در شهرستان دشتی ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های دهگردشی جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی به نقاط روستایی و دورافتاده گامی مهم در جهت تحقق اصل دسترسی عادلانه آحاد مردم به خدمات نظام سلامت است خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته 550 مورد دهگردشی توسط تیم های سلامت مراکز مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی شهرستان دشتی انجام شده است.
این مقام مسئول افزود: در قالب برنامه پزشک خانواده در یک سال گذشته داروهای رایگان در اختیار 976 بیمار اعصاب و روان قرارگرفته است.

انتهای پیام/ م.ا- 3040

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ویزیت     پزشک.خانواده     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   26 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >