در قالب برنامه پزشک خانواده؛
۴۲۰۰۰ ویزیت پزشک در یک سال گذشته در مراکز خدمات جامع سلامت دشتی انجام شده است

1 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در یک سال گذشته ۴۲ هزار ویزیت پزشک در قالب برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتی ارائه شده است.

مهندس پرویز احمدی در این زمینه گفت: ۶ مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان دشتی مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی هستند که در یک سال گذشته در قالب این برنامه توسط ۱۵ پزشک شاغل در این مراکز ۴۲ هزار خدمت ویزیت پزشکی به مراجعین ارائه شده است.
وی با اشاره به اجرای نظام ارجاع الکترونیک در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان افزود: در یک سال گذشته ۱۹۸۶ نفر از بیماران مراجعه‌کننده به این مراکز به پزشکان متخصص ارجاع داده شده‌اند.
مهندس احمدی تصریح کرد: در یک سال گذشته ۲ هزار و ۴۹ خدمت آزمایشگاهی، ۱۱ هزار و ۳۹۷ خدمت دارویی و ۲۱ هزار و ۳۷۳ خدمت مامایی در قالب برنامه پزشک خانواده و بیمه ر وستایی در شهرستان دشتی ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌های دهگردشی جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی به نقاط روستایی و دورافتاده گامی مهم در جهت تحقق اصل دسترسی عادلانه آحاد مردم به خدمات نظام سلامت است خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۵۵۰ مورد دهگردشی توسط تیم‌های سلامت مراکز مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی شهرستان دشتی انجام شده است.
این مقام مسئول افزود: در قالب برنامه پزشک خانواده در یک سال گذشته داروهای رایگان در اختیار ۹۷۶ بیمار اعصاب و روان قرارگرفته است.
انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ویزیت     پزشک.خانواده     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   1 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >