۵ تن مواد غذایی فاسد در دیّر معدوم شد

22 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از جمع‌آوری و معدوم‌سازی ۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد.

عباس آدمیت نسب در جمع خبرنگاران گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در راستای صیانت از سلامت شهروندان و ارتقای شاخصه‌های بهداشتی فعالیت‌های مؤثری را برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کند.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در این شهرستان جمع‌آوری و معدوم شده است.
وی اضافه کرد: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی، کیک، آب‌میوه، لبنیات و انواع ترشیجات بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر جمع‌آوری و معدوم شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان این‌که با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته، بدون اغماض برخورد قانونی می‌شود، اظهار داشت: در همین مدت تعداد ۷ واحد صنفی متخلف پس از طی مراحل قانونی پلمپ و ۷۲ واحد نیز به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شد.
آدمیت نسب تصریح کرد: تاریخ تولید و انقضا، مجوز و پروانه ساخت وزارت بهداشت، آدرس کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده را به‌عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی است که مردم باید در هنگام خرید مواد غذایی به توجه کنند.
 وی تأکید کرد: شهروندان تخلفات احتمالی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان و یا شماره تلفن ۱۹۰ سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش دهند.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
انهدام     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >