رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۷۰۰۰ شهروند و مسافر در کمپین سلامت نوروزی دشتستان آموزش دیده‌اند

19 فروردين 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در کمپین سلامت نوروزی با عنوان ایمنی و سلامت مسافران و شهروندان در حدود ۱۷ هزار نفر به‌صورت حضوری و مجازی آموزش دیده‌اند.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: از آغاز طرح سلامت نوروزی، در حدود ۴ هزار و ۸۷۷ نفر به‌صورت چهره به چهره و ۹۲۰ نفر در کلاس‌های گروهی در خصوص پیشگیری از حوادث آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند.
 خویشدوست تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز، بازرسین بهداشت محیط و رابطین بهداشتی با حضور در پارک‌ها و محل اسکان مسافرین، به ۳ هزار و ۸۰۲ مسافر نوروزی آموزش‌هایی در زمینه اسهال، اهمیت خواب در زمان سفر در پیشگیری از تصادفات و همچنین خود مراقبتی در زمان وقوع بارش و توصیه‌های تغذیه‌ای پیشگیری از مسمومیت‌های غذایی ارائه داده‌اند.
وی با بیان اینکه فضای مجازی همچنان یکی از ابزارهای بسیار خوب انتقال محتواهای آموزشی به مردم است، گفت: در این ایام بیش از ۸ هزار نفر در گروه‌های مجازی شهرستان از مطالب آموزشی بهره‌مند شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: با همکاری اداره شهرداری برازجان، ۴ هزار بروشور که دو صفحه آن با عنوان محل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ویژه مسافرین و شهروندان بوده است و در ورودی‌های شهرستان توزیع و اطلاع‌رسانی شده است.
در ادامه، کارشناس مسئول واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: در کمپین آموزشی سلامت نوروزی در حدود هزار و ۸۰۰ پمفلت با محتوای آموزشی چاپ و در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت جهت استفاده شهروندان و مسافرین نوروزی توزیع‌شده است.
لیلا نامی نظری افزود: ۲۳ رابط بهداشتی در کمپین آموزشی سلامت نوروزی در مراکز خدمات جامع سلامت فعالیت داشته‌اند و بعد از دریافت آموزش‌های لازم در خصوص خود مراقبتی توسط مراقبین سلامت، این آموزش‌ها را به مردم به‌صورت حضوری و مجازی انتشار داده‌اند.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
کمپین.سلامت.نوروزی     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   19 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >