کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتی:
آشنایی و کنترل مشخصه‌های روانی اجتماعی محیط کار، سبب نیل به توسعه و ارتقای سلامت افراد خواهد شد

20 فروردين 1402
کارشناس مسئول سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: آشنایی و کنترل مشخصه‌های روانی اجتماعی محیط کار سبب نیل به توسعه و ارتقای سلامت افراد خواهد شد.

راحیل زنده بودی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با بیان اینکه نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل بهره‌وری در سازمان به شمار می‌رود گفت: آشنایی و کنترل مشخصه‌های روانی اجتماعی محیط کار سبب نیل به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ارتقای سطح سلامت افراد گردیده و سلامت سازمان را تضمین خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه آموزش ارتقای سطح سلامت روان را می‌توان یکی از مؤثرترین روش‌ها به‌منظور ارتقای عملکرد کارکنان در نظر گرفت افزود: سازمان‌هایی که حرمت و منزلت کارکنان خود را حفظ می‌نمایند در ارتقای سلامت و بهره‌وری سازمانی موفقیت بیشتری کسب می‌کنند.
زنده بودی تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل در موفقت شغلی، رضایت شغلی است و بر اساس نتایج مطالعات، سلامت روان با مؤلفه‌های رضایت کلی از شغل، رضایت از محیط فرهنگی و رضایت از رفتار فرهنگی ارتباط معناداری دارد و افرادی که رضایت بیشتری را ابراز داشتند از سلامت روان بهتری برخوردار بودند بنابراین یکی از وظایف مهم مدیران در سازمان‌ها فراهم نمودن رضایت شغلی آن‌هاست زیرا رضایت شغلی با سلامت روان، کارایی و اثربخشی کارکنان همبستگی دارد.
وی خاطرنشان کرد: طبق نظر متخصصان مدیریت، بزرگ‌ترین کلید برای بهره‌وری، داشتن کارکنان شاد و بانشاط است و نشاط در محیط کار زمانی حاصل می‌شود که فرد در جهت دستیابی به اهداف کاری از توانایی‌ها و استعدادهای خود استفاده کند بنابراین استفاده از مدیرانی آگاه به ویژگی‌های زیردستان پیشنهاد می‌گردد که قادر به هنر درآمیختن نشاط در محیط کار باشند.
کارشناس مسئول سلامت روان، امور اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی همچنین فراهم نمودن برنامه‌های آموزشی سلامت روان برای مدیران و سرپرستان، پرهیز از قضاوت‌های سطحی و مبتنی بر پیش‌داوری در مورد کار و رفتار کارکنان، مورد توجه قرار دادن نظر کارکنان، به کار بردن تشویق به‌موقع، استفاده صحیح از افکار و نظرات کارکنان در تصمیم‌گیری‌ها، ایجاد امکان استفاده به‌موقع از مرخصی به‌ویژه پس از اوج کار را از مهمترین راهکارهای ارتقای سلامت روان در محیط کار توسط مدیران برشمرد.

انتهای پیام/ م ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
محیط.کار     راحیل.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >