رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد؛
لزوم بررسی وضعیت موجود نظام ارجاع و پزشک خانواده در استان بوشهر / گزارش تصویری

21 فروردين 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بررسی وضعیت موجود نظام ارجاع و پزشک خانواده در مناطق مختلف استان بوشهر لازم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر حسن ملکی زاده در نشست ستاد اجرایی برنامه پزشکی خانواده استان بوشهر اظهار داشت: موفقیت و تحقق پوشش همگانی سلامت از طریق توسعه برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری، منوط به بررسی صحیح وضعیت موجود، آسیب‌شناسی درست برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر و شناسایی و رفع موانع است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان نگاه مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت شبکه‌های بهداشت افزود: نظام ارجاعِ الکترونیک از سطح یک به سطوح تخصصی، یکی از بسترهای موردنیاز قبل از اجرای برنامه است و لزوم بررسی و بازنگری فرایند ارجاع از سطح یک به سطح 2 و رفع مشکلات موجود نیز ضروری است.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: بسترهای موردنیاز اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری، منابع مالی پایدار، هماهنگی و همکاری‌های بین‌بخشی به‌ویژه سازمان‌های بیمه‌گر از ارکان اصلی و رمز موفقیت در اجرا و توسعه برنامه است.
دکتر احمد یزدان‌پناه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: لازم است کمیته‌های فنی مشترک بین شبکه‌های بهداشت و درمان و مدیریت بیمارستانی شهرستان‌ها تشکیل شود و فرایند ارجاع الکترونیک بهبود و ارتقا یابد.
این نشست اولین ستاد اجرایی برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری بود.


انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     نظام.ارجاع     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاون.درمان    
دکتر.احمد.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >