رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان:
علوم آزمایشگاهی از جایگاه ویژه و مهمی در امر طبابت بیماران در بیمارستان‌ها برخوردار است

9 ارديبهشت 1402
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: علوم آزمایشگاهی از جایگاه مهم و ویژه‌ای در درمان بیماران توسط پزشکان عمومی و متخصص در بیمارستان‌ها برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان دکتر امین آزاد فر در جلسه تجلیل از پرسنل آزمایشگاه گفت: حکیم و دانشمند بزرگ اسماعیل جرجانی آزمایشگر، پژوهشگر، و از نوابغ روزگار خود بود که پزشکی تنها یکی از دانش‌های او بود و وی همچنین در علومی چون فلسفه، ادبیات و عرفان نیز از سرآمدان دوران خود بود.
دکتر آزاد فر در ادامه بیان داشت: ایشان زندگی پربار خود را صرف خدمت به مردم و بیماران نمود و در درمان بیماران توجهی خاص به انجام آزمایش‌های بر روی بیماران داشت و همواره سعی و تلاش می‌کرد، درمان خود را بر پایه آزمایش‌های پزشکی استوار نماید.
وی همچنین ادامه داد: بی‌شک بدون وجود کادر مجرب، متخصص، دلسوز و متعهد آزمایشگاه در بیمارستان‌ها، امر طبابت ناقص بود و گاها بر حسب حدس و گمان انجام می‌شده و لذا انجام آزمایش‌های بالینی به‌عنوان راهگشای تشخیص و درمان بیماران خواهد بود.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با اشاره به روز آزمایشگاه در تقویم سلامت کشور تصریح داشت: سی‌ام فروردین ماه هر سال که مصادف با سالروز تولد حکیم جرجانی است بنام روز آزمایشگاه نام‌گذاری شده که جا دارد این روز بزرگ را به تمام جامعه بزرگ علوم آزمایشگاهی ایران عزیز بخصوص همکاران خودم در مجموعه بیمارستان تبریک و شادباش عرض نمایم.
دکتر آزاد فر از پرسنل زحمتکش آزمایشگاه به‌عنوان مدافعان خط مقدم مبارزه با بیماری‌ها، بخصوص در دوران منحوس کرونا یاد کرد و اضافه داشت: همه پزشکان و سایر کادر درمان که در ارتباط با درمان بیماری مردم عزیز مشغول خدمت‌رسانی هستند، قدردان زحمات و تلاش‌های زحمت کشان علوم آزمایشگاهی بوده و خواهند بود.
در این مراسم، پرسنل آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان، رئیس بیمارستان، مدیر و سایر مسئولین حضور داشتند که با اهداء گل از زحمات این عزیزان تجلیل به عمل آمد.
 انتهای پیام/ ب.ا- 4080
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     دکتر.امین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >