معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جمع روانشناسان:
سلامت روان؛ هر روز مهم‌تر از دیروز

13 ارديبهشت 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهمیت سلامت روان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد به‌طوری که در آینده، سلامت روان از معضلات اولیه نظام سلامت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت خطاب به روانشناسان شبکه‌های بهداشت و درمان گفت: در آینده با سالمند شدن جمعیت، مشکلات سلامت روان مانند افسردگی بیشتر خواهد شد و همین موضوع شما را ملزم می‌کند که اهمیت کار خود را بیش از گذشته باور کنید.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد در مراسم تقدیر از روانشناسان اظهار کرد: روانشناسی فقط به داشتن سواد دانشگاهی نیست بلکه مهارت پذیرش و درک مخاطب بدون اینکه درگیر مشکلات بشویم بسیار مهم است.
وی افزود: گاهی اوقات گوش دادن به مراجع بدون اینکه قضاوتی بکنیم باعث کاهش بار سنگین مشکلات روان می‌شود.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: شما عقلای موضوعات روانشناسی در استان خود هستید و با جدی گرفتن این نقش ایده‌ها و نظرات خود را به ما برای تصمیم‌گیری‌ها ارائه کنید.
دکتر برجوئی‌فرد بیان داشت: همچنین ارتباطات برون‌سازمانی خود را با سازمان‌های دیگر تقویت و کمک‌های آن‌ها برای حل مشکلات سلامت روان منطقه خود جلب کنید.
وی خاطرنشان کرد: داشتن برنامه‌هایی فراتر از برنامه‌های اداری هم منجر به سلامت روان خود هم کمک به مردم می‌شود.
شغل روان‌درمانگر بودن و یا روانشناس بودن حرفه آسانی نیست
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ دکتر برجویی‌فرد در برگزاری روز روانشناس و تبریک به روانشناسان گفت: حمایت‌های همدلانه می‌تواند در کاهش استرس چه در سطوح بالا و چه در سطوح محیطی کمک‌کننده باشد؛ پس مراجعین شما هم به این حمایت همدلانه و اصول ارتباطی نیازمند هستند.
دکتر فاطمه اکبری زاده افزود: شغل روان‌درمانگر بودن و یا روانشناس بودن حرفه آسانی نیست؛ از مراجعین آسیب‌رسان به خود گرفته تا طلاق، بدرفتاری‌های نوجوان، آسیب‌های درون خانواده و روابط زوجین، هر کدام تکنیک‌های خاص خود را لازم دارند.
وی اظهار کرد: خصوصاً ارتباط با نوجوانانی که آینده این کشور در دستان آن‌ها است، لازم است به دور از نصیحت و یا سرزنش کردن، از آن‌ها همدلانه‌تر حمایت کرده تا از بحران و آسیب در جامعه جلوگیری کنیم.
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت همچنین پیام تبریک دکتر مصلحی، سرپرست دفتر سلامت روان وزارت بهداشت را برای حاضرین در جلسه خواند.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     روز.سلامت.روان    

تاریخ بروز رسانی:   13 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >