معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر با اجرای صحیح برنامه پزشکی خانواده، قابل‌کنترل است

16 ارديبهشت 1402
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اجرای صحیح برنامه پزشکی خانواده و رعایت نظام ارجاع، بیماری‌های غیر واگیر در استان قابل‌پیشگیری و کنترل هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر قاسم برجویی فرد در همایش" سلامت برای همه" که به مناسبت هفته سلامت در این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر علت اصلی مرگ‌ومیر در استان بوشهر محسوب می‌شود و قسمت اعظم بار بیماری‌ها را در این استان به خود اختصاص می‌دهد.
 دکتر برجویی فرد با توجه به شعار هفته سلامت امسال " سلامتی برای همه با پزشکی خانواده" گفت: توجه به شاخص‌های عدالت در سلامت، مشارکت مردم و همکاری بین بخشی از مؤلفه‌های اصلی سیاست‌گذاری برای پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر هستند که با اجرای برنامه پزشکی خانواده محقق می‌شوند.
وی با توجه به سابقه اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر افزود: پیگیری چالش‌های موجود برنامه پزشکی خانواده و تأمین زیرساخت‌های لازم از ضرورت‌های انکارناپذیر اجرای این برنامه در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر در سال جاری است.
دکتر برجویی فرد ادامه داد: با اجرای برنامه پزشکی خانواده، تیم پزشکی خانواده به‌عنوان اولین سطح ارائه دهنده خدمت، نقش اساسی در مدیریت بیماری‌ها، به‌خصوص بیماری‌های غیر واگیر و ارتقای سلامت شهروندان خواهند داشت.

انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     هفته.سلامت     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجویی‌فرد     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >