معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
استان بوشهر چهارمین استان نابارور کشور است/ نگرش فرهنگی در موضوع جمعیت باید تغییر کند

24 ارديبهشت 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: استان بوشهر چهارمین استان نابارور کشور است.

دکتر قاسم برجوئی فرد در حاشیه بازدید از کلاس آموزش پیش ازدواج مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم بوشهر اظهار داشت: شاخص‌ترین مشکلی که در موضوع جمعیت در کشور وجود دارد بحث ازدواج است به عبارتی میانگین سن ازدواج در کشور افزایش‌یافته است.
وی با بیان اینکه میانگین سن ازدواج در استان بوشهر و کشور نزدیک ۳۰ سال است افزود: میانگین فاصله بین ازدواج تا فرزند آوری در استان بوشهر و کشور ۵ سال است.
دکتر برجوئی فرد با بیان اینکه استان بوشهر چهارمین استان نابارور کشور است اضافه کرد: ۱۶ درصد زوج‌هایی که در کشور ازدواج می‌کنند متأسفانه با مشکل ناباروری سر و کار دارند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۱۴۸۰ جمعیت کشور ایران بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته بر اساس نرخ باروری جمعیت کشور به ۳۱ میلیون نفر کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه بعد اقتصاد و معیشت در ازدواج دارای اهمیت ویژه است افزود: در بحث افزایش جمعیت و موضوع فرزند آوری نمی‌توان بحث اقتصادی را نادیده گرفت اما اگر جمعیت کشور کاهشی شود حتی در بعد اقتصادی نیز تأثیرات بدی برجای خواهد گذاشت.
دکتر برجوئی فرد اضافه کرد: هزینه نگهداری سالمندان زیاد است و درصورتی‌که همین روند جمعیت پیش رود مطمئناً در آینده با مشکلات متعددی بیشتری روبه‌رو خواهیم شد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: نگرش فرهنگی در بحث جمعیت تأثیر فراوانی گذاشته است بنابراین باید نگرش فرهنگی مردم را در این خصوص تغییر داد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نخستین روز از هفته جمعیت از کلاس آموزش پیش ازدواج مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم بوشهر بازدید و از نزدیک با زوج‌های جوان گفت‌وگو کرد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     ناباروری     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >