معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
طرح پزشک خانواده زمینه‌ساز کاهش آسیب‌ها و افزایش سطح سلامت است

30 ارديبهشت 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اجرای موفق طرح پزشک خانواده، زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های ناشی از بیماری‌ها و همچنین ارتقاء سطح سلامت جامعه است.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست با نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان و فرماندار شهرستان دشتی گفت: تبیین طرح پزشک خانواده پیش از عملیاتی شدن آن در سطح شهرستان‌های استان بوشهر نقش بسزایی در اجرای موفق این برنامه سلامت‌محور دارد.
دکتر برجوئی‌فرد با ابراز قدردانی از اهتمام مسئولان شهرستان دشتی برای اجرای طرح پزشک خانواده افزود: یکی از اهداف مهم این نشست مشترک در شهرستان دشتی تبیین مراحل و استقرار طرح پزشک خانواده است که فراخوان نیروهای انسانی، ساماندهی پزشکان و مراقبین سلامت در گام نخست آن قرار دارد.
وی ادامه داد: همراهی ارگان‌ها و نهادهای اداری در شهرستان دشتی و انجام اطلاع‌رسانی مناسب پیش از اجرای طرح، زمینه‌ساز ساماندهی مناسب‌تر نیروی انسانی و تسهیل در اجرای طرح پزشک خانواده است.
این مقام مسئول بهداشت در استان بوشهر تصریح کرد: امروزه یکی از دلایل عمده مرگ‌ومیر در جامعه بروز و شیوع بیماری‌های غیر واگیر است که این معضل قابل‌پیشگیری است.
دکتر برجوئی‌فرد ادامه داد: فشارخون بالا، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی از جمله بیماری‌های غیر واگیر هستند که راه‌های پیشگیری از آن‌ها بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از ارائه خدمات و انجام مداخلات درمانی است.
وی عنوان کرد: یکی از گام‌های مؤثر در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر، موفقیت در اجرای طرح پزشک خانواده تلقی می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با اجرای طرح پزشک خانواده، نظام سلامت و مراقبت با هدف پیشگیری از بروز بیماری، کنترل علائم بیماری و در نهایت بهبود سلامت مردم، موجب افزایش سطح سلامت در جامعه و رضایتمندی مردم خواهد شد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     نماینده.مجلس     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >