رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
پزشکان نقش مهمی در ارتقا سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها دارند

17 خرداد 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت : پزشکان به عنوان مسئولین فنی، نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها دارند.

ماریا خویشدوست در حاشیه نشست با پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی شهر وحدتیه افزود: با توجه به اهمیت و نقش کلیدی پزشک خانواده در حوزه سلامت و تکمیل خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه PHC)) ، مخصوصا نقش موثر در دستیابی به پوشش همگانی سلامت، بایستی پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت با برنامه ریزی های اصولی، مداخلات متناسب و عملی،  اهدافی که در برنامه پزشک خانواده پیش بینی شده اجرایی و آنها را ارتقا دهند.
وی تصریح کرد: پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت نفش بسیار موثری در شناسایی  و پیشگیری بیماری‌ها ، بخصوص بیماریهای غیر واگیر واگیر ( دیابت؛ فشارخون؛ سرطان‌ها و ..) می‌توانند داشته باشند و با اقدامات به موقع در درمان این بیماریها نیز موثر واقع شده و از بار مراجعات به  سطوح بالاتر درمانی جلوگیری کنند و همچنین هزینه های درمانی را کاهش دهند.
 وی همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر 37 پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت  شهرستان مستقر می باشد و به عنوان مسئولین  فنی تیم سلامت  به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه میدهند.
خویشدوست بیان کرد: شهرستان دشتستان دارای 23 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی است که 19 مرکز بهداشتی و درمانی، مجری برنامه پزشک خانواده روستایی هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: برنامه پزشک خانواده با هدف بهبود برخورداری مردم از خدمات سلامت در مناطق و شهرهای زیر 20 هزار نفر راه اندازی شده و باید با  فرهنگ سازی و ارتقاء آگاهی، دیدگاه مردم را از اجرای این برنامه تغییر داد که فقط نگاه درمانی به پزشکان نداشته باشند.
خویشدوست خاطر نشان کرد: باید با برنامه ریزی دقیق و آموزش های مستمر، توانمندی های پزشکان را در زمینه‌های آموزش سلامت، سلامت روان ، سلامت خانواده، جمعیت، بیماریابی و بهورزی ارتقا داد.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >