رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
۱۶ پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان در حال احداث است

17 خرداد 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۶ پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان در شهرستان در حال ساخت است.

ماریا خویشدوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در حال حاضر 13 پروژه در بخش بهداشت و 3 پروژه عمرانی نیز در بخش درمان در شهرستان دشتستان در حال احداث است.
وی تصریح کرد: این پروژه ها شامل چهار خانه بهداشت میان‌ دشت، سرکره، درنگ و قراولخانه، چهار مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمؤمنین (ع)، رود فاریاب، کلمه و آبپخش، 2 پایگاه بهداشتی حجت(عج) در شهر برازجان و بهرام‌آباد از توابع بخش آبپخش، دو پایگاه خیرساز اورژانس 115 و یک تسهیلات زایمانی خیرساز در شهر تنگ ارم است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در بخش درمان نیز سه پروژه عمرانی بیمارستان 17 شهریور، توسعه اورژانس بزرگسال بیمارستان شهید گنجی و پانسیون پزشکان ۱۶ واحدی در حال احداث بوده که هر سه پروژه از 25 تا  30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.
خویشدوست اظهار کرد: در سال گذشته، در بخش بهداشتی  13 پروژه در شهرستان دشتستان با اعتبار اولیه کلنگ زنی شده‌اند که دو پروژه بهداشتی خانه بهداشت محمد جمالی و عطیبه از توابع بخش شبانکاره در دهه مبارک فجر با اعتبار24میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و در بخش درمان نیز توسعه اورژانس بزرگسال بیمارستان شهید گنجی  با زیربنا ۱۱۰۰ مترمربع  و اعتبار ۳۰ میلیارد  ریال کلنگ زنی شده است .
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: در سال 1401،  پنج پروژه درمانی که شامل کلینیک پزشکان متخصص ولایت شهر برازجان ، کلینیک ناباروری سطح ۲ رویان، توسعه بخش بستری اعصاب و روان ( زنان)، همراه سرای خیر ساز بیمارستان شهید گنجی، و تجهیز اتاق عمل بیمارستان گنجی به دستگاه  C –arm  بااعتباری در حدود 665 میلیارد ریال افتتاح و مردم از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.
ماریا خویشدوست خاطر نشان کرد: پروژه‌های عمرانی در بخش بهداشت از 19 درصد تا 89درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و با توجه به تأمین اعتبار این پروژه ها ، امیدواریم پروژه‌هایی که بالای75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در آینده نزدیک افتتاح و مردم این مناطق از خدمات آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پروژه.عمرانی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >