رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛
تمامی دانش آموزان مقطع ابتدایی دیلم خدمت وارنیش فلوراید را دریافت خواهند کرد

23 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: با توجه به اهمیت سلامت دهان و دندان در سنین مدرسه و در راستای اجرای طرح تحول سلامت دهان و دندان دانش آموزان، آغاز برنامه وارنیش تراپی دانش‌آموزان دیلمی از اوایل تیرماه در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، هادی جوانبخت در نشست با رئیس آموزش‌وپرورش دیلم عنوان کرد:بر اساس این طرح، کودکان ۶ تا ۱۲ سال که گروه هدف را دانش آموزان تشکیل می‌دهند، خدمت وارنیش فلوراید را به‌صورت رایگان دریافت می‌نمایند.
وی گفت: تعداد ۴۳۰۰ دانش آموز ۶ تا ۱۲ سال شهرستان دیلم تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار می گیرند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: وارنیش فلوراید مایعی غلیظ، چسبنده و حاوی فلوراید است که استفاده از آن آسان، بدون درد، ناراحتی و بدون نیاز به بی‌حسی بوده و به‌راحتی توسط برس های یک‌بارمصرف بر روی دندان‌های کودک قرار می‌گیرد و یک تجربه دندانپزشکی خوشایند برای کودک محسوب می‌شود.
جوانبخت اظهار داشت: فلوراید مقاومت دندان را در پی دارد و از گسترش پوسیدگی جلوگیری می‌کند و پوسیدگی‌های موجود را متوقف می‌نماید.
رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان دیلم نیز ضمن تأکید بر اجرای هر چه‌بهتر برنامه وارنیش فلوراید کودکان بیان کرد: با توجه به هزینه بالای دندانپزشکی، اجرای این طرح در سنین پایین جهت کودکان ضروری بوده و تا حدودی سبب کاهش مراجعات دندانپزشکی در آینده می‌شود.
حسین رمضانی اضافه کرد: آموزش‌وپرورش در راستای اجرای طرح وارنیش فلوراید دانش آموزان، نهایت همکاری را با حوزه سلامت خواهد داشت.
جلسه هماهنگی اجرای برنامه وارنیش فلوراید کودکان ۶ تا ۱۲ سال دیلم برگزار شد
این نشست با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     شهرستان.دیلم     هادی.جوانبخت     حسین.رمضانی    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >