مردان دیّری ۸۲ هزار خدمت رایگان بهداشتی دریافت کردند

30 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از ارائه بیش از ۸۲ هزار خدمت بهداشتی به مردان میان‌سال و سالمند ساکن این شهرستان خبر داد.

عباس آدمیت‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت سلامت مردان اظهار کرد: امروزه توجه به سلامت مردان یکی از دغدغه‌های نظام سلامت بوده و این امر موضوعی است که در ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی انکارناپذیر است.
وی با اشاره به دوره‌های ارائه خدمات بهداشتی به گروه‌های هدف گفت: به گروه هدف سالمند در دوره‌های سالانه و گروه هدف میان‌سالان در دوره‌های سه ساله خدمات بهداشتی ارائه می‌شود.
وی افزود: طی دوره‌های مراقبت، مردان سالمند (۶۰ سال و بالاتر) دیّری تعداد ۹ هزار و ۴۵ و مردان میان‌سال (۳۰ تا ۵۹ سال) نیز تعداد ۷۳ هزار و ۱۷۳ خدمت و مراقبت بهداشتی شامل خطرسنجی و پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی، تن‌سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه‌ای، ارزیابی فعالیت بدنی، ارزیابی سلامت روان، ارزیابی استعمال دخانیات و اندازه‌گیری فشارخون، با مراجعه به پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به صورت رایگان دریافت کرده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با بیان اینکه حفظ سلامت در مردان بر کیفیت زندگی خانواده‌ها تأثیرگذار است، گفت: مردان در همه گروه‌های سنی، نسبت به زنان در معرض عوامل خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات بد مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در آن‌ها بیشتر است در نتیجه مرگ‌ومیر بالاتری دارند. آدمیت‌نسب افزود: تلاش برای تأمین سلامت جسمی و روانی مردان و حساس سازی آنان نسبت به سلامت خود و افزایش دسترسی به اطلاعات سلامتی، هدف نهایی برنامه سلامت میان‌سالان و سالمندان است که به جد توسط همکاران زحمتکش در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر دنبال می‌شود.
وی یادآور شد: افراد جامعه باید نسبت به ایجاد تغییرات مناسب در عادت‌ها و شیوه زندگی ازجمله داشتن تغذیه سالم، داشتن تحرک و فعالیت بدنی مناسب، عدم مصرف دخانیات و مواد الکلی، اهتمام جدی داشته و به سلامت مردان جامعه نیز حساس‌تر باشند.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.مردان     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >