رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
دندان‌های بیش از هزار کودک گناوه‌ای فلوراید تراپی شد

13 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به میزان بالای مشکلات دندانی در بین دانش‌آموزان طرح وارنیش تراپی فلوراید هم‌زمان با سراسر استان از ابتدای تیر ماه در شهرستان گناوه آغاز شده که تا امروز بیش از هزار کودک این خدمت را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه دکتر عصمت حیدری گفت: مرحله اول طرح "وارنیش فلوراید تراپی " از ابتدای تیر ماه برای کودکان سه سال تا شش سال و دانش‌آموزان ابتدایی آغاز که در این برنامه فلوراید به‌صورت وارنیش به روی دندان‌ها قرار داده می‌شود و باعث افزایش استحکام دندان‌ها و کمک به پیشگیری از پوسیدگی دندان می‌گردد.
ایشان در خصوص مراقبت‌های بهداشتی دانش‌آموزان بیان کرد: وارنیش تراپی از برنامه‌های مؤثر در پیشگیری از پوسیدگی دندان است، خدمات این طرح به‌صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت برای ۶ هزار و ۳۰۰ کودک سه تا ۶ سال و ۱۳ هزار دانش‌آموز ابتدایی تا پایان شهریور انجام می‌شود.
دکتر حیدری تأکید کرد: کودکان قبل از وارنیش فلوراید تراپی باید تغذیه مناسبی داشته باشند و به مقدار کافی آب بنوشند چراکه برای جذب فلوراید پس از فلوراید تراپی تا یک ساعت نمی‌توانند چیزی بخورند و بیاشامد.

انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >