رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
روند کاهشی رشد جمعیت در دیلم موجب نگرانی شده است

24 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: روند کاهشی رشد جمعیت در دیلم موجب نگرانی شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ هادی جوانبخت در نشست با کارشناس امور فرهنگی شهرداری دیلم بیان کرد: جمعیت یکی از مؤلفه‌های قدرت و اقتدار در جوامع بشری است که تحولاتی در ابعاد مختلف برای یک جامعه در پی دارد.
وی افزود: متأسفانه شهرستان دیلم نیز مانند اکثر نقاط کشور روند کاهشی رشد جمعیت را در پیش گرفته است که این عامل با نگاه بلندمدت می‌تواند آسیب جدی به آینده در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و... به وجود بیاورد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: هر چند اقتصاد و درآمد خانواده از شروط لازم جهت فرزند آوری بوده، اما یقیناً شرط کافی نیست و حتی دیده می‌شود که گاهی خانواده‌های مرفه جامعه نیز تابع نگاه فرزند آوری کم یا تک‌فرزندی شده‌اند.
جوانبخت با اشاره به اینکه کار فرهنگی در افزایش جمعیت و فرزند آوری نقش مهمی را ایفا می‌کند اضافه کرد: از عواقب جدی پیری جمعیت، کاهش نیروی جوان، افزایش هزینه‌های دولت و مردم در بحث بهداشت و درمان است.
وی اظهار داشت: لازم است کلیه نهادها با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند، در راستای تغییر روند کاهشی رشد جمعیت در دیلم به مسیر افزایشی رشد جمعیت تلاش کنند.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     جمعیت     هادی.جوانبخت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   24 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >