معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
تدوین برنامه جامع بهره‌وری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

1 امرداد 1402
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تدوین برنامه جامع بهره‌وری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد.

دکتر حیدر عزیزنژاد در نشست کمیته بهره‌وری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اطمینان از کیفیت مطلوب نظام سلامت یکی از دغدغه‌های مسئولین و متصدیان نظام سلامت است که بتوان با منابع موجود بهترین خروجی و بهره‌وری را داشت.
وی بابیان اینکه بهبود بهره‌وری نظام سلامت به معنای بهبود اثربخشی و کارایی نظام سلامت است افزود: بهره‌وری نظام سلامت با افزایش دسترسی به خدمات سلامت، بهبود کیفیت خدمات سلامت، کاهش هزینه‌های سلامت، بهبود توانایی پاسخگویی به نیازهای جامعه و افزایش رضایت بیماران ارتباط دارد و به‌طور کلی می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های سلامت و افزایش سلامت جامعه شود.
وی با تاکید بر فعال‌سازی کمیته‌های مختلف حوزه بهره‌وری بیان داشت: کمیته بهره‌وری در همه معاونت‌ها، شبکه‌ها و بیمارستان‌ها برگزار و نتایج جلسات در کمیته بهره‌وری دانشگاه مطرح شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: احصا مسائل دانش‌بنیان دانشگاه و حرکت در این مسیر با نگاه به اسناد بالادستی برای تدوین برنامه جامع بهره‌وری دانشگاه مورد تاکید است.
دکتر عزیزنژاد افزود: چالش‌های موجود واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در برنامه جامع بهره‌وری به‌صورت اولویت پژوهشی مطرح و راهکارهای رفع و ارتقا فرایندها به‌صورت علمی تهیه و عملیاتی می‌شود.
وی تصریح کرد: کمیته‌های تخصصی تدوین برنامه تعیین و آموزشی‌های لازم در این خصوص ارایه شده است و با تدوین این برنامه ضمن بهبود فرایندهای بهداشتی درمانی، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت خدمات بهداشتی درمانی را شاهد خواهیم بود.


انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.کمیته.بهره‌وری     معاون.توسعه     دکتر.حیدر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >