واکنش سریع تیم‌اورژانس هوایی استان بوشهر برای نجات دو کودک آسیب‌دیده در حادثه‌ی سوختگی

10 امرداد 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر از واکنش سریع تیم‌ اورژانس هوایی استان بوشهر برای نجات دو کودک آسیب‌دیده در حادثه‌ی سوختگی خبر داد.

دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: روز گرم و آتشین در نهم ماه مرداد سال جاری، حادثه‌ای در یکی از بخش‌های شهرستان دشتستان بوشهر اتفاق افتاد. دست و گردن و قفسه سینه‌ی یک پسر یک‌ساله و دختر سه‌ساله به‌وسیله روغن داغ آسیب‌دیده و دچار سوختگی شد، این وضعیت نیازمند فوریت پزشکی بود که در این شرایط بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر شتابان به پرواز درآمد.
دکتر موسوی افزود: در کمترین زمان ممکن، باهماهنگی اورژانس ،این دو کودک آسیب‌دیده را از آمبولانس زمینی کلمه در محل پد بالگرد تحویل گرفته و دو کودک را به بیمارستان سوانح و سوختگی انتقال دادند تا مورد مراقبت‌های لازم قرار بگیرند.
وی گفت: با هماهنگی‌های لازم میان ستاد هدایت بیماران و بیمارستان، کادر درمانی بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه نیز مرهم به دست؛ آماده پذیرش این دو کودک آسیب‌دیده بودند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تیم پزشکی اورژانس پیش بیمارستانی با هدایت خدا رحم نوید کیا و مهرداد عرب شبانکاره در تلاش بی‌وقفه‌ای بودند و در تکاپو برای اتمام این مأموریت قرار داشتند.
وی افزود: طی این حادثه، تیم پروازی کاپیتان محمد احسان عسکری و کاپیتان عبدالرضا پور غلام، همراه با تیم فنی پرواز مهندس مجتبی شریفی و مهندس هادی خواجوی، نیز تلاش‌های بی‌وقفه‌ای را برای انتقال سریع و ایمن این دو کودک انجام دادند.
دکتر موسوی افزود: تمام اعضای این تیم‌ها با وجود گرمای زیاد، وظیفه تخصصی خود را به نحو مطلوب و حرفه‌ای علیرغم شرایط سخت انجام دادند، آن‌ها در جهت کمک به این دو کودک آسیب‌دیده تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا آن‌ها در اسرع وقت به مقصد نهایی، بیمارستان سوانح و سوختگی در گناوه، رسانده و به مراقبت‌های لازم برسند.
وی تصریح کرد: این مأموریت با استانداردهای لازم کیفیت بالا و در زمان سریع در کنار ارائه خدمات تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت گرفت

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس115     حادثه‌.سوختگی     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >