رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی:
یک‌سوم موارد ابتلا به سالک در سال گذشته در استان بوشهر مربوط به شهرستان دشتی بوده است

14 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: یک‌سوم موارد ابتلا به سالک در سال گذشته در استان بوشهر مربوط به شهرستان دشتی بوده است.

مهندس پرویز احمدی در جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش ابتلا به سالک به افزایش موارد استفاده از کودهای مرغی در مزارع شهرستان مربوط می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیشترین موارد ابتلا در سطح شهرستان دشتی در مناطق کاکی و بادوله بوده افزود: بیشترین موارد ابتلا از نظر رده سنی در رده زیر ۱۰ سال بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: هزینه‌های تحمیل‌شده بر سیستم بهداشت و درمان و خانواده‌ها و نیز آثار و عوارض روحی روانی از مهم‌ترین تبعات شیوع این بیماری است.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این جلسه گفت: پشه خاکی ناقل انگل بیماری سالک است و از مواد آلی در حال فساد، اماکن مخروبه، محل‌های انباشت کودهای مرغی و انسانی را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین محل‌های تکثیر تخم این پشه ناقل نام برد.
رضا حسین زاده به اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با سالک اشاره کرد و افزود: آموزش بهورزان، درمان تمامی افراد مبتلا، تهیه دو دستگاه کرایو تراپی و همچنین پمپ‌های سم‌پاش و مه پاش برای مراکز خدمات جامع سلامت از اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: جلوگیری از ورود کودهای فله مرغی، پوشاندن کودهای حیوانی انباشته‌شده در مزارع، تسطیح ساختمان‌های مخروبه و ساماندهی سگ‌های ولگرد به‌عنوان یکی از مخازن انگل بیماری سالک لازم و ضروری است.


انتهای پیام/ م. ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سالک     شورای.سلامت     مهندس.پرویز.احمدی     رضا.حسین‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >