کسب رتبه سوم واحد توسعه پژوهش‌های بالینی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس در بین دانشگاه‌های تیپ ۳

18 امرداد 1402
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تلاش‌های پیوسته مجموعه مرکز توسعه پژوهش‌های بالینی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، افتخار دستیابی به رتبه سوم در بین دوازده دانشگاه‌های تیپ ۳ با کسب امتیاز ۱۶۶۳ در ارزشیابی واحد توسعه پژوهش‌های بالینی بیمارستانی توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به ارمغان آورد.

 دکتر اکرم فرهادی با برشمردن فعالیت‌های مشاوره‌ای این مرکز در زمینه طراحی پژوهش، آمار، اپیدمیولوژی و مقاله‌نویسی ادامه داد: اعضای هیات علمی و متخصصان بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، دانشجویان و سایر پژوهشگران دانشگاه به‌ویژه در حوزه بالینی از این خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: پژوهشگران برای آشنایی بیشتر با مرکز توسعه پژوهش‌های بالینی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس می‌توانند به وبگاه آن به نشانیhttps://crdcmpgh.bpums.ac.ir مراجعه کنند.
 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از مجموعه مدیریتی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و مرکز توسعه پژوهش‌های بالینی و تلاش‌های صادقانه کلیه دست‌اندرکاران مرتبط با این دستاورد تشکر و قدردانی می‌کنیم.
دکتر فرهادی بیان داشت: ارزشیابی صورت گرفته در دو محور اصلی ظرفیت‌سازی و دستاوردها  با ۸ شاخص و ۱۴ زیر شاخص بوده که در سال 1401 بر اساس فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز در سال 1400 بوده است.
وی اظهار داشت: ازآنجایی‌که واحدهاي توسعه تحقيقات باليني مستقر در بيمارستان‌هاي علوم پزشكي در راستاي تسهيل و بهینه‌سازی  فرايند پژوهش‌هاي باليني فعاليت می‌کنند، لذا ارزشيابي قادر است به‌عنوان ابزاري كارآمد، نقش مهمي در ارتقاء كمي و كيفي تحقيقات باليني و عملكرد اين واحدها ايفا نمايد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در همین راستا به‌منظور رشد تولیدات علمی و بهبود وضعیت پژوهش در این بیمارستان تیم مدیریتی، مشاوران و کارشناسان مستقر در این مرکز آماده هرگونه همکاری در زمینه طراحی مطالعه تا سابمیت ( ارسال مقاله به مجله خارجی) جهت اساتید، دانشجویان و کارکنان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌باشند.
 


انتهای پیام / م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
توسعه.پژوهش‌های.بالینی     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >