حضور روحانیت در دانشگاه نقش مهمی در تقویت معنویت ایفا می‌کند

28 امرداد 1402
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: حضور روحانیت در دانشگاه نقش مهمی در تقویت معنویت در محیط‌های دانشگاه ایفا می‌کند.

حجت‌الاسلام مجتبی احمدی در نشست هم‌اندیشی ائمه جماعات دانشگاه  علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: نقش ائمه جماعات در برابر هجمه‌های فرهنگی حائز اهمیت است و مسئولین دانشگاه‌ به حمایت و پشتیبانی آنها امید دارند.
وی اضافه کرد: روحانیون در دانشگاه  باید با روحیه روحانی‌گری خود کار را دنبال کنند چراکه با روحیه مدیریتی و تشریفاتی، اهداف فرهنگی در دانشگاه‌ها محقق نمی‌شود.
حجت‌الاسلام احمدی فزود: کارکرد اصلی روحانیت این است که مردم را با معارف و گزاره‌های دینی آشنا کند و این مفاهیم را به آنها منتقل و سعی کند این آموزه‌ها در زندگی شخصی و اجتماعی آنان نهادینه شود.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ارتباط ائمه جماعات با دانشجویان و اساتید بیان داشت: قشر روحانیت باید ارتباط موثری با دانشجویان و اساتید داشته باشند، در شرایط کنونی به دلیل مشکلاتی که برای دانشجویان در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و... به وجود آمده است، جنس خواسته‌های دانشجویان متفاوت از قبل است و لازم است تا ائمه جماعات مطابق اقتضائات و خواسته‌های آنان، برنامه‌ریزی جدید و راه کار ارائه دهند و در این زمینه ها جهادی عمل کنند.
وی تصریح کرد: آسیبهای فرهنگی که اساتید را تهدید می‌کند با آسیب‌های دانشجویی متفاوت است و نیازمند آن است که ائمه جماعات برای دانشجویان و اساتید برنامه‌های مجزایی داشته باشند.
مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی بوشهر نیز با اشاره به عملیاتی کردن «جهاد تبیین» در دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: امروزه دشمن با در دسترس داشتن امکانات رسانه ای گسترده جنگ روایت ها را رقم می‌زند و در ضعیف نشان دادن پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند. وظیفه ما روحانیون است که دانشجویان را به مسیر انسان های متعهد، دیندار و مسئول پذیر راهنمایی کنیم. و در این مسیر با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید به مسئله «جهاد تبیین» اهمیت بدهیم و وارد میدان شویم و روایتگر انقلاب اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های انقلاب اسلامی ایران باشیم.
حجت‌الاسلام محمد قادری نقش روحانیون و ائمه جماعات را در ارتقای بُعد معنوی و فرهنگی دانشجویان حائز اهمیت دانست و گفت: نقش ائمه جماعات در تقویت بعد معنوی در محیط‌های دانشگاهی کلیدی است.
وی حضور ائمه جماعات در مراکز دانشگاهی را امری ضروری دانست و خاطر نشان کرد: ائمه جماعات باید نسبت به مسائل فرهنگی و اعتقادی در محیط‌های دانشجویی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
حجت‌الاسلام قادری با بیان اینکه دانشجویان سرمایه‌های اصلی این کشور هستند، تصریح کرد: در دانشگاه‌ها باید شاهد حضور روحانیون در کنار دانشجویان باشیم تا قشر دانشجو از حمایت‌های معنوی و رهنمودهای ائمه جماعات بهره‌مند شوند.
نشست هم‌اندیشی ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با عنوان «نقش ائمه جماعات در دانشگاه‌ها» برگزار شد.
انتهای پیام/ س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     ستاد.اقامه.نماز     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     حجت‌الاسلام.محمد.قادری        

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >