خانه بهداشت قراولخانه دشتستان افتتاح شد

7 شهريور 1402
در پنجمین روز از هفته دولت، با حضور مسئولین شهرستانی و محلی خانه بهداشت روستای قراولخانه از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در آیین افتتاح خانه بهداشت قراولخانه گفت: روستای قراولخانه به جمع روستاهای دارای خانه بهداشت پیوست و یکی از وعده‌های مهم دولت سیزدهم در راستای محرومیت‌زدایی در هفته دولت تحقق یافت.
دکتر ماریا خویشدوست تصریح کرد: تجهیز و توسعه زیرساخت‌های سلامت یکی از اولویت‌ها مهم مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مناطق کم برخوردار است و احداث خانه بهداشت قراولخانه برای اولین بار در راستای این مهم انجام گرفته است.
دکتر خویشدوست همچنین اظهار کرد: خانه بهداشت قراولخانه در زمینی به مساحت ۸۵ مترمربع و اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال و از محل اجرای برنامه محرومیت‌زدایی در طی ۱۲ ماه احداث شده است و به جمعیتی در حدود ۵۰۰ نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه خواهد کرد.
وی تصریح کرد: روستای قراولخانه تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستای امام حسین (ع) شهر برازجان است که فاقد خانه بهداشت بوده است و تمامی خدمات بهداشتی و درمانی گروه‌های سنی مختلف این روستا توسط بهورزان خانه بهداشت راهدار ارائه می‌شود.
دکتر خویشدوست بابیان اینکه نیمی از زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان دشتستان عمر کمتر از ۱۰ سال دارند، تصریح کرد: در ۶ سال اخیر، ۲۵ خانه بهداشت در شهرستان نوسازی (احداث) شده است و زیرساخت‌ها بهداشتی از لحاظ فیزیکی به‌خصوص در مناطق کم برخوردار ارم و بوشکان مطلوب است.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از بخشدار مرکزی، دهیار و رئیس شورای اسلامی روستای قراولخانه که در مراحل احداث و تجهیز خانه بهداشت همکاری صمیمانه با حوزه بهداشت و درمان داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت1402     دکتر.ماریا.خویشدوست     خانه.بهداشت.قراولخانه     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >