آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ دشتستان

8 شهريور 1402
در ششمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ بوشکان با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین شهرستان دشتستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در حاشیه آئین عملیات اجرایی پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ بوشکان، ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: با تلاش و همکاری فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی شهرستان دشتستان بخصوص میراث فرهنگی بخش بوشکان، آخرین پایگاه کانکسی اورژانس جاده‌ای در شهرستان دشتستان جمع‌آوری می‌شود و تمامی پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای شهرستان دارای ساختمان می‌شوند.
دکتر سید حسین موسوی تصریح کرد: در حال حاضر دو پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ خیر ساز قلعه سفید و طلحه در حال احداث است و با کمک خیرین سلامت امیدواریم در دهه فجر سال جاری این دو پروژه تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
دکتر موسوی اظهار کرد: پایگاه اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ بوشکان در زمینی به مساحت ۱۲۵ مترمربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستانی احداث خواهد شد و با احداث این پایگاه اورژانس، ضمن اینکه پرسنل اورژانس در فضای فیزیکی مطلوبی خدمت‌رسانی می‌کنند، مردم نیز می‌توانند از خدمات بهتری در کمترین زمان بهره‌مند شوند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: علاوه بر فعالیت پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در بخش بوشکان و ارم، اورژانس هوایی استان نیز بیشترین خدمات را در مناطق بخش ارم و بوشکان دشتستان به دلیل داشتن روستاهای صعب‌العبور و کم برخوردار دارد و سالانه مأموریت‌های زیادی در این مناطق برای اعزام بیماران به مراکز درمانی انجام می‌دهد.
فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این آئین گفت: نقش پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای در شهرستان دشتستان به دلیل قرار گرفتن در محور مواصلاتی استان فارس و خوزستان بسیار پررنگ است و تقویت زیرساخت‌های سلامت در ورودی شهرستان از استان فارس و خروجی از بخش بوشکان و شبانکاره بسیار حائز اهمیت است.
احمد بنافی تصریح کرد: ما در زیرساخت‌های سلامت بخصوص بخش درمان ضعف‌هایی داریم که باید با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم سعی در برطرف کردن این ضعف‌ها و تقویت زیرساخت‌ها نماییم و خوشبختانه در بخش بهداشت با احداث خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس در مسیر توسعه قرار گرفته‌ایم.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آغاز.عملیات.اجرایی     هفته.دولت1402     دکتر.سیدحسین.موسوی     فرماندار     احمد.بنافی     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >