رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان:
باید زمینه حضور خانواده‌ها در فعالیت‌های ورزشی همگانی افزایش یابد

9 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: باید زمینه حضور خانواده‌ها در فعالیت‌های ورزشی همگانی افزایش یابد و این امر نیازمند همت و تلاش و برنامه‌ریزی اصولی و صحیح است.

مهندس محمود میر حاجی در حاشیه همایش پیاده‌روی به مناسبت روز جهانی قلب اظهار داشت: سلامت خانواده، سلامت جامعه را به دنبال دارد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با اشاره به شعار روز جهانی قلب «شناخت عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی، مراقبت بهتر و قلب سالم‌تر» و اهمیت نقش ورزش در سلامت خانواده، عنوان کرد: بیماری قلبی عروقی به‌عنوان یک اختلال چند عاملی شناخته می‌شود، مهم‌ترین عوامل خطر آن تغذیه ناسالم، مصرف دخانیات و الکل و کم‌تحرکی است.
وی ادامه داد: رژیم غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرچرب و همچنین مدیریت استرس و کنترل فشارخون یکی از راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: کم‌تحرکی و تغذیه ناسالم منجر به اضافه‌وزن و چاقی، بیماری فشارخون، قند خون و چربی خون می‌شود.
مهندس میر حاجی خاطرنشان کرد: افراد بالای ۳۰ سال در شهرستان کنگان می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مراکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود، عوامل خطر بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌های غیر واگیر را کنترل و بررسی کنند.
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قلب، همایش پیاده‌روی پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از محل شبکه بهداشت و درمان به مقصد انتهای خط محرم و بالعکس انجام شد.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.قلب     همایش.پیاده.روی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان     محمود.میرحاجی        

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >