رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خبر داد؛
موفقیت اورژانس هوایی استان در انتقال بیمار تصادفی از جزیره خارگ به بوشهر

15 مهر 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر از انتقال موفق بیمار تصادفی از جزیره خارگ به بوشهر خبر داد.

دکتر سید حسین موسوی افزود: روز جمعه چهاردهم مهرماه سال جاری، تیم اورژانس هوایی استان بوشهر با استفاده از بالگرد و تجهیزات پزشکی مناسب، با سرعت و دقت بالا، آقای ۲۹ ساله سرنشین موتورسیکلت که در اثر تصادف به ناحیه صورت، دست چپ، لگن، ران و زانوی چپ آسیب‌دیده بود را از جزیره خارگ به بوشهر منتقل کرد.
وی اظهار داشت: بعد از انجام اقدامات اولیه در بیمارستان خلیج فارس خارگ، بیمار جهت انجام معاینات، ویزیت و جراحی توسط متخصص ارتوپدی در فرودگاه خارگ به بالگرد اورژانس تحویل داده شد.
دکتر موسوی افزود: در فرودگاه بوشهر، تیم زمینی اورژانس بوشهر برای انتقال بیمار به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر آماده و بیمار را به بیمارستان انتقال دادند.
رئیس اورژانس استان گفت: با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تلاش بی‌وقفه تیم اورژانس هوایی استان بوشهر، بیمار با امنیت و سرعت به مراکز درمانی منتقل شد.
دکتر موسوی خاطرنشان کرد: اورژانس ۱۱۵ در سراسر استان به‌وسیله‌ی آمبولانس هوایی و آمبولانس‌های زمینی، خدمات پزشکی اورژانسی رایگان به مردم ارائه می‌دهد.
وی بیان داشت: با توکل به خدا طی یک سال توانستیم اورژانس را به ازای هر 24 هزار نفر جمعیت و به ازای هر ۵۲ کیلومتر یک پایگاه ۱۱۵ برای خدمت به مردم استان بوشهر ارتقا دهیم.
در این مأموریت، خلبانان نایبی و شیری به‌عنوان اعضای تیم پروازی حضور داشتند. همچنین تیم پزشکی حبیب شنبدی و روزبه دهباشی نیز برای ارائه خدمات پزشکی به بیمار در حین انتقال حاضر بودند.

انتهای پیام/ زن : (۵۰۰۰۰)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس.هوایی     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >