رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان خبر داد؛
جوان ۳۴ ساله ناجی جان بیماران نیازمند شد

17 مهر 1402
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: جوان ۳۴ ساله ناجی جان بیماران نیازمند شد.

دکتر سیده انسیه سجادی زاده اظهار داشت: فرد مرگ مغزی از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز با بالگرد اورژانس هوایی ۱۱۵ بوشهر اعزام شد.
وی تصریح کرد: جوانی ۳۴ ساله از شهرستان فومن، به علت سانحه تصادف، در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بستری و به دنبال تأیید مرگ مغزی، هماهنگی‌های لازم برای برداشت عضو وی انجام شد.
دکتر سجادی زاده افزود: امروز شاهد انجام نخستین اعزام فرد مرگ مغزی در سال جاری از طریق این مرکز درمانی بودیم.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ضمن تشکر از ایثار این خانواده بزرگوار، افزود: این مهم با همکاری تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، همکاران ما در بخش آی.سی.یو بیمارستان کنگان، پزشکان تأییدکننده مرگ مغزی و بالگرد اورژانس هوایی ۱۱۵ انجام گردید.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: امروز برای اولین بار شاهد انتقال فرد مرگ مغزی شده به خارج از استان بودیم.
علیرضا باقری اظهار داشت: پس از کسب رضایت از خانواده گران‌قدر بیمار، هماهنگی‌های لازم با بیمارستان ابوعلی سینا شیراز جهت برداشت عضو انجام شد.
وی گفت: بی‌شک ایثار در خون خانواده‌های اهداکننده عضو، جریان دارد و باید بدانیم که با این اقدام خیرخواهانه، عزیزانمان می‌توانند در تن و جان دیگری نفس بکشند.
باقری اضافه کرد: با توجه به اهمیت سرعت عمل در فرآیند اهدای عضو، با همکاری مرکز مدیریت اورژانس استان بوشهر و بالگرد اورژانس هوایی ۱۱۵ بوشهر، فرد مرگ مغزی شده به شیراز انتقال داده شد.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: این اولین مورد انتقال خود بیمار مرگ مغزی شده بعد از گرفتن رضایت از خانواده بود که بعد از مشورت دو تیم بوشهر و شیراز جهت امکان برداشت بیشتر و سالم‌تر ارگان‌ها و با توجه به عدم دسترسی به فوق تخصص جراحی قلب به شیراز اعزام شد.

انتهای پیام/ م.ص ۴۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پیوند.اعضا     بالگرد     اورژانس.هوایی     دکتر.سیده‌انسیه.سجادی‌زاده     علیرضا.باقری     بیمارستان.امام.خمینی(ره)    
شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >