۵۴ هزار مراقبت رایگان بهداشتی به کودکان دیّر

18 مهر 1402
کارشناس برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از ارائه بیش از ۵۴ هزار مراقبت بهداشتی رایگان به کودکان این شهرستان طی ۶ ماه گذشته خبر داد.

مینا رستمی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به هفته ملی کودک گفت: هفته ملی کودک فرصتی است تا جامعه به وجود و نیازهای کودکان توجه بیشتری داشته باشد و برنامههایی برای مراقبت و حمایت از آنان انجام دهد.
وی گفت: بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای به کودکان به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین گروه‌های سنی در پویایی و جوانی جمعیت دارد و بیش از ۲۰٫ نوع خدمت و مراقبت بهداشتی رایگان برای این گروه تعریف و در دست اجرا دارد.
کارشناس برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر افزود: واکسیناسیون، سنجش بینایی و شنوایی، ارزیابی وزن، قد و دور سر، معاینه پزشکی، ارزیابی علائم و نشانه‌های خطر بیماری، ارائه مکمل‌ها، بررسی وضعیت تغذیه، مراقبت دهان و دندان، غربالگری تکامل کودکان، ارزیابی تیروئید و PKU و سلامت روان از جمله مراقبت‌های بهداشتی است که توسط بهورزان و مراقبین سلامت جهت کودکان به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
رستمی اضافه کرد: طی ۶ ماه ابتدای سال جاری ۵۴ هزار و ۱۶۶ مراقبت بهداشتی به‌صورت رایگان به کودکان این شهرستان ارائه‌شده است.
وی یادآور شد: برگزاری کلاس‌ها آموزشی با موضوعات مربوط به کودک و خانواده باهدف آگاهی بخشی به مخاطبان بزرگ‌سال و اولیای تربیتی از مهم‌ترین برنامه‌های هفته ملی کودک در این شهرستان است.
هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۲ مهرماه بوده که شورای سیاست‌گذاری هفتهٔ ملی کودک، شعار "کودکی بهتر، زندگی بهتر " را برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته است.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت.بهداشتی.کودکان     هفته.ملی.کو.دک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     مینا.رستمی    

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >