معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مراقبت مطلوب اساس رشد کودکان است

19 مهر 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کودکانی که از مراقبت مطلوب برخوردارند در آموزش و سایر جنبه‌های اجتماعی از بقیه جلوتر هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی فرد به مناسبت هفته کودک روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه صحبت می‌کرد اظهار داشت: مراقبت از کودک باید هم جسمی و هم از بُعد روحی و روانی باشد.
وی بابیان اینکه برای جسم سالم تغذیه سالم و تحرک کافی بسیار لازم است گفت: با توجه به سبک زندگی امروزی، تحرک بسیار کم شده است که باید توجه به ورزش و فعالیت‌های جسمی مورد توجه جدی قرار بگیرد.
دکتر برجوئی فرد یکی از بهترین دوران‌های زندگی برای تکامل و پرورش کودکان را دوران کودکی دانست و افزود: یکی از توانمندی‌های کودکان آموزش پذیری و توان یادگیری بالای آن‌هاست.
وی تأکید کرد: تجربیات و آموزش‌های دوران کودکی، پله‌های صعود او را در آینده ایجاد می‌کند.
دکتر برجوئی‌فرد هشدار داد: امروزه وابستگی به تلف همراه بسیار چالش‌برانگیز شده و که باید نظام‌های آموزشی ما مهارت استفاده از آن را از همان دوران کودکی مورد توجه قرار دهند.
وی بابیان اینکه کودکان ارزشمندترین سرمایه ملی هر جامعه‌ای هستند خاطرنشان: آینده جامعه در گرو توجه به جایگاه و پرورش صحیح کودکان است؛ بنابراین حفاظت از حقوق آنان در تمامی زمینه‌ها امری ضروری است.
هفته ملی کودک در سال ۱۴۰۲ با شعار " کودکی بهتر، زندگی بهتر " از ۱۵ مهرماه آغاز و تا جمعه ۲۱ مهر ادامه دارد.انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته.کودک     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >