ارتقاء مهارت‌های تکنسین‌های اورژانس در مواجهه با وضعیت اورژانسی ضروری است/ ارتقاء مهارت تکنسین‌های اورژانس در دستور کار است

23 مهر 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ارتقاء مهارت‌های تکنسین‌های اورژانس در مواجهه با وضعیت اورژانسی ضروری است.

دکتر سید حسین موسوی در دومین کارگاه pHCLS (مراقبت از بیماران قلبی در اورژانس پیش بیمارستانی) اظهار داشت: در شش‌ماهه نخست سال جاری به خدمت‌رسانی به هزار و 180 بیمار قلبی و هشت نجات و احیاء موفق در کارنامه اورژانس 115 بوشهر به ثبت رسیده است.
وی تصریح کرد: دومین کارگاه pHCLS (مراقبت از بیماران قلبی در اورژانس پیش بیمارستانی) با همکاری معاونت آموزشی سازمان اورژانس کشور و با حضور تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر برگزار شد.
دکتر موسوی اظهار داشت: کارگاه PHCLS با تدریس دکتر نوری ساروی معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور، دکتر مقسمی رئیس اورژانس استان گرگان و باغبانی با هدف ارتقاء مهارت‌های تکنسین‌های اورژانس برای مراقبت از بیماران قلبی در مواجهه با وضعیت اورژانسی در پیش بیمارستانی برگزار شد.
وی بیان کرد: در این کارگاه، مهم‌ترین هدف آموزشی ارتقاء دانش و مهارت تکنسین‌های اورژانس در تشخیص و مداخله در مواجهه با بیماران قلبی است، به‌عنوان‌مثال، در این کارگاه تکنسین‌ها با روش‌های تشخیصی پیشرفته مانند الکتروکاردیوگرافی (ECG) آشنا شدند و یاد گرفتند که چگونه نتایج این آزمایش را تفسیر کنند، همچنین، تکنسین‌ها با روش‌های درمانی مانند استفاده از داروها در صورت لزوم آشنا می‌شوند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اذعان داشت: علاوه بر آموزش عملی، در این کارگاه به جوانب تئوری مرتبط با مراقبت از بیماران قلبی پرداخته شد.
دکتر موسوی افزود: تکنسین‌ها با عملیات قلبی-عروقی و بیماری‌های قلبی مرتبط آشنا می‌شوند تا بتوانند بهترین مراقبت را به بیماران ارائه دهند، همچنین، در کارگاه به بررسی موارد اورژانسی مانند حملات قلبی و آریتمی‌های قلبی نیز پرداخته شد.
دکتر موسوی ادامه داد: با حضور در این کارگاه، تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر فرصتی بدست آوردند تا از تجربیات و دانش متخصصان حوزه قلب و عروق در کشور بهره‌برداری کنند و مهارت‌های خود را در مراقبت از بیماران قلبی بهبود بخشند.
دکتر موسوی گفت: این کارگاه به‌عنوان یک فرصت منحصربه‌فرد برای به‌روزرسانی دانش و مهارت‌های تکنسین‌های اورژانس بهبود کیفیت مراقبت اورژانسی در استان بوشهر را تضمین می‌کند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مراقبت از بیماران قلبی در شرایط اورژانسی، حضور در این کارگاه برای تمامی تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر بسیار ضروری است.

انتهای پیام/ ز.ن 50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ارتقاء     تکنسین‌های.اورژانس     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   24 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >