معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مفهوم‌سازی تحقیقات و ساده‌سازی عبارت‌ها برای فهم بیشتر نتایج تحقیقات در سطح جامعه را با جدیت دنبال می‌کنیم/ گزارش تصویری

28 آبان 1402
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مفهوم‌سازی تحقیقات و پژوهش و ساده‌سازی عبارت‌ها برای فهم بیشتر نتایج تحقیقات در سطح جامعه را با جدیت دنبال می‌کنیم.

دکتر اکرم فرهادی در نشست خبری کارگروه ترجمان دانش و اثرگذاری پژوهش‌های حوزه سلامت اظهار داشت: در شرایطی که روزانه انبوهی از اخبار و اطلاعات درست و نادرست در اختیار مردم قرار می‌گیرد، باید تلاش کنیم که مردم به اطلاعات و آمار صحیح در حوزه سلامت که با جان مردم در ارتباطات است دسترسی داشته باشند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ارائه نتایج تحقیقات خبر داد و بیان کرد: در یکی از پژوهش‌ها، رابطه خودپنداره حرفه‌ای و کیفیت زندگی کاری پرستاران شاغل در بیمارستان‌های منتخب بوشهر و شیراز در زمان بروز پاندمی کرونا موردبررسی قرار گرفت.
وی از بررسی وضعیت کیفیت زندگی کاری پرستاران در این پژوهش خبر داد و افزود: ۲۶۳ پرستار در سه بیمارستان در زمان شیوع کرونا موردبررسی قرار گرفتند که مشخص شد دوسوم پرستاران کیفیت زندگی کاری ضعیفی را دارند.
دکتر فرهادی با اشاره به وضعیت نامناسب تعادل بین کار و خانه در زندگی پرستاران در زمان پاندمی کرونا بیان کرد: این پژوهش نشان داد که بین خودپنداره حرفه‌ای و کیفیت زندگی کاری پرستاران ارتباط معناداری وجود دارد، پرستارانی که نگاه بهتری به شغل خود داشتند و شغل خود را به لحاظ جسمانی ، روانی و اجتماعی در تناسب بالایی با شرایط خود می‌دیدند کیفیت زندگی کاری بالاتری را دارا بودند.
وی گفت: بر اساس یافته‌های پژوهش حاضر، با توجه به نقش چشمگیر زنان در پست‌های شغلی رسمی مانند پرستاری و مسئولیت‌های حیاتی آنان در ساختار خانواده ایرانی، بازنگری در قوانین حمایتی از پرستاران ضروری است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های مستمر می‌تواند به بهبود خودپنداره حرفه‌ای آنان در ابعاد جسمانی، روانی و اجتماعی کمک کند.

وی تاکید کرد: از نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در ارزش‌گذاری هر چه بیشتر به جایگاه اجتماعی شغل پرستار در نظام سلامت به‌منظور بهبود خودپنداره حرفه‌ای این گروه مهم از مشاغل حوزه سلامت نمی‌توان غافل ماند.
انتهای پیام /
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.خبری     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >