رئیس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر؛
تصادفات موتوری یک‌سوم کل حوادث ترافیکی را تشکیل می‌دهند

20 آذر 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ هزار و ۷۱۴ مأموریت ترافیکی در استان توسط اورژانس ۱۱۵ به ثبت رسیده که یک‌سوم حوادث ترافیکی را تصادفات موتوری تشکیل می‌دهند.

دکتر سید حسین موسوی افزود: تصادفات موتوری به‌طور واقعی یک بخش اساسی از حوادث ترافیکی را تشکیل می‌دهند. در بسیاری از کشورها، موتورسیکلت‌ها به دلیل اندازه کوچک‌تر و عدم وجود دستگاه‌های حفاظتی مانند کیسه هوا، در معرض خطرات بیشتری هستند ازاین‌رو اهمیت ایجاد آگاهی و ایمنی برای موتورسواران و دیگر رانندگان بسیار بیشتر از پیش است.
وی تصریح کرد: اقداماتی مانند آموزش‌های ایمنی، استفاده از تجهیزات محافظ و اصلاح شرایط جاده‌ها می‌تواند به کاهش تعداد تصادفات موتوری کمک کند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: این موضوع می‌تواند به‌وضوح نشان‌دهنده اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی مناسب و تغییر نگرش موتورسواران در مورد رانندگی ایمن باشد.
دکتر موسوی برای پیشگیری از تصادفات موتورسواران و افزایش ایمنی آن‌ها تأکید کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای موتورسواران در مورد رانندگی ایمن، استفاده از تجهیزات محافظ و رفتارهای ایمنی در مسیرهای شهری و برون‌شهری بسیار حائز اهمیت است.
وی ضمن اشاره به ۱۷ هزار فوتی حوادث ترافیکی در کشور خاطرنشان کرد: اصلاح شرایط جاده‌ها، ایجاد مسیرهای ایمن برای موتورسواران و افزایش ایمنی ترافیک، تنظیم قوانین و مقررات مرتبط با رانندگی موتورسیکلت و اجرای دقیق آن‌ها توسط نهادهای مربوطه می‌توانند به کاهش تصادفات موتورسواران و افزایش ایمنی آن‌ها کمک کنند.
رئیس اورژانس استان بوشهر با توجه به اهمیت بیمه و نقش آن در حفظ امنیت و سلامت افراد، هفته بیمه را به‌تمامی کارکنان و هم‌وطنان عزیز تبریک گفته و بیان داشت: از همه مردم دعوت می‌کنیم که با دقت و شناخت کامل از انواع بیمه‌ها و مزایای آن‌ها، اقدام به انتخاب بیمه‌های مناسب برای خود و خانواده‌هایشان کنند زیرا بیمه‌ها می‌توانند در مواقع اضطراری و ناگهانی، امنیت مالی و روانی را تضمین کنند. همچنین، از زحمات و شکیبایی و تلاش‌ کارکنان بیمه تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
حوادث.ترافیکی     تصادفات.موتوری     دکتر.سیدحسین.موسوی     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >