رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
1593 بیمار دیابتی و فشارخونی در دشتستان شناسایی شدند/۹۵ درصد جامعه هدف دشتستان در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا غربالگری شده‌اند

12 دی 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هزار و593 بیمار دیابتی و فشارخونی در دشتستان در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا شناسایی‌شده‌اند.

دکتر ماریا خویشدوست در هفتمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتستان اظهار داشت: 704 نفر بیمار دیابتی در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دشتستان شناسایی‌شده‌اند.

وی ضمن تشکر از امام‌جمعه، فرماندار، ادارات و به‌ویژه مردم شریف شهرستان دشتستان که برای اجرای طرح ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان همکاری داشته‌اند، گفت: 889 نفر بیمار با فشارخون بالا نیز در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دشتستان شناسایی‌شده‌اند.

دکتر خویشدوست اضافه کرد: در پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا ۱۷۹ هزار و ۷۵۱ جمعیت مورد هدف در دشتستان بود که تاکنون171  هزار و 241 نفر غربالگری شده‌اند.

وی تصریح کرد: اتحاد و همدلی در اجرای پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در دشتستان می‌تواند سرلوحه قرار بگیرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سه تهدید مهم در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان شامل بیماری‌های قلبی و عروقی، پسماند و افسردگی هستند.

وی تصریح کرد: مسئول اندیشگاه تخصصی بیماری‌های قلبی و عروقی شبکه بهداشت و درمان شهرستان است، مسئول اندیشگاه تخصصی پسماند شهرداری و مسئول اندیشگاه تخصصی افسردگی بهزیستی و آموزش‌و پرورش است.

 

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
دکتر.ماریا.خویشدوست     پویش.ملی.سلامت     ساغ    

تاریخ بروز رسانی:   12 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >