بالگرد اورژانس هوایی بوشهر برای نجات مادر و فرزند با وضعیت بحرانی به پرواز درآمد

17 دی 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس هوایی بوشهر بر فراز آسمان‌ها، با پرواز در ارتفاع پایین، مادر و فرزند با وضعیت بحرانی را نجات داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: مادر ۴۴ ساله و فرزند پنج‌ساله که به دلیل ترکیدن گاز پیک‌نیک دچار حادثه حریق و ضربه به سر شده بودند، با موفقیت از بیمارستان عسلویه به بیمارستان چرومی گناوه منتقل شدند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مادر دچار سوختگی‌های گسترده در تمام نواحی بدن بود و لوله‌گذاری در راه هوایی داشت. زمان انتقال او به بیمارستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ازجمله موضوعات حیاتی برای نجات بیمار بود.
دکتر موسوی گفت: آمادگی و هماهنگی برای پرواز بالگرد توسط ستاد بحران دانشگاه و مسئول اورژانس هوایی انجام می‌شود تا مصدوم با کمترین زمان ممکن به بیمارستان مقصد منتقل شود و به کادر درمانی مجرب سپرده شود، این هماهنگی‌ها از قبل پرواز و مأموریت اورژانسی شروع می‌شود و حتی تا پنج ساعت بعد از مأموریت ادامه دارد، اما همه این کارها به نفع بیمار است تا مسیر اعزام پنج‌ساعته در کمتر از ۴۵ دقیقه طی ‌شود.
وی اظهار داشت: کودک ۵ ساله در این حادثه نیز آسیب‌های جدی دیده بود و نیاز به اعزام سریع به بیمارستان مقصد داشت، بدون اینکه از دستگاه تنفس مصنوعی جدا شود.
دکتر موسوی اذعان داشت: به دلیل وضعیت بحرانی مادر و فرزند، بالگرد در ارتفاع پایین به پرواز درآمد و هرگونه تغییر در ارتفاع با هماهنگی با کادر درمان صورت می‌گرفت، حتی دستگاه ونتیلاتور یا همان تنفس مصنوعی برای لحظه‌ای از دو نفر جدا نشده و در یک شرایط بسیار عالی ازنظر پزشکی، این اعزام توسط گروه پزشکی اورژانس هوایی انجام شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر، ضمن تقدیر از کادر پروازی و گروه پزشکی اورژانس خدارحم نویدکیا و روزبه دهباشی، اظهار کرد: افتخاری دیگر توسط گروه اورژانس هوایی به کارنامه اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر افزوده شد، این‌چنین است که نجات در آسمان و زمین افتخار ماست، اورژانس پیش بیمارستانی همیشه و همه‌جا در کنار شماست.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس.هوایی     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >