رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی در سفر به استان بوشهر:
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیشران علمی است/ مسیر علمی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قابل الگوبرداری برای کشور است/گزارش تصویری

3 بهمن 1402
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیشران علمی است.

دکتر کامران باقری لنکرانی در حاشیه بازدید از آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: آینده پزشکی در دنیا به بین رشته‌ای‌ها وابسته است.
وی تصریح کرد: خصوصیت مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر و آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بین‌رشته‌ای بودن آن است و در همچنین مرکزی از علوم پایه مثل ریاضیات، فیزیک تا خدمات بالینی پیشرفته می‌توان استفاده کرد.
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی گفت: چنین مرکزهایی خاصیت‌هایی را دارند که پیشران علمی باشند که با تلاش‌های پروفسور مجید اسدی، حمایت‌های علمی پروفسور ایرج نبی‌پور و حمایت‌های اجرایی دکتر ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پیشران علمی بودن در این دانشگاه در حال اتفاق است.
وی تصریح کرد: وجود مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی بوشهر افتخاری برای کشور است که در کرانه‌ها و مرزهای دانش حرکت می‌کند، این خصوصیت به این دلیل به وجود آمده که نگاه بین‌رشته‌ای وجود داشته است.
رئیس کارگروه جنوب فرهنگستان علوم پزشکی خاطرنشان کرد: در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی و آزمایشگاه جامع پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با یک نگاه عالمانه رشته‌های مختلف در کنار هم قرار گرفتند و توانستند یک خدمات پیشرفته‌ای را ارائه دهند که بخشی برای اولین بار نه‌تنها در منطقه غرب آسیا بلکه در دنیا ارائه می‌شود که یک فرایند قابل افتخار و قابل الگوبرداری برای کشور است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     فرهنگستان.علوم.پزشکی     دکتر.کامران.باقری‌لنکرانی     آزمایشگاه.جامع.پیش‌بالینی        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >