نگرانی برای کاهش جمعیت از نگرانی برای کاهش نسل یوزپلینگ ایرانی باید بیشتر باشد/ گزارش تصویری

1 بهمن 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همان‌طور که نگران کاهش نسل یوزپلنگ‌های ایرانی هستیم باید خیلی بیشتر نگران کاهش جمعیت کشور باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد با حضور در ۶ مدرسه شهر بوشهر به مناسبت دومین جشنواره دانش‌آموزی ایران، جوان بمان اظهار کرد: جمعیت ایران با این نرخ رشد، در دهه‌های آینده به ۳۰ میلیون نفر کاهش پیدا می‌کند و این یک فاجعه است.
این مقام مسئول بهداشتی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند افزایش جمعیت باعث مشکلات اقتصادی می‌شود گفت: شاید در نگاه اول این حرف درستی به نظر برسد ولی اگر بلندمدت نگاه کنیم در 30 سال آینده ما با جامعه‌ای روبرو هستیم که بیشتر اعضای آن سالمندان هستند و نگهداری از سالمندان در کنار کاهش نیروی انسانی بسیار بیشتر جمعیت بالا هزینه‌بردار است.
دکتر برجوئی‌فرد هشدار داد: زمانی در همین استان بوشهر میانگین باروری جامعه 5.4 دهم بوده ولی الآن این عدد به 1.5 نفر برای هر خانواده رسیده که این عدد یعنی به ازای هر خانواده هم جمعیت جایگزین نمی‌شود.
دومین دوره جشنواره دانش‌آموزی و اولین دوره جشنواره دانشجویی ایران، جوان با میلیاردها ریال جوایز آغاز شده است. برای اطلاعات بیشتر و شرکت در جشنواره به این آدرس bhc.bpums.ac.ir مراجعه کنید.
انتهای پیام/م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جشنواره.دانش‌آموزی     ایران.جوان.بمان     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >