اجرای ۱۱۷ پروژه بهداشتی درمانی در استان بوشهر

7 بهمن 1402
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از اجرای ۱۱۷ پروژه بهداشتی درمانی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان خبر داد.

دکتر اکرم فرهادی در گفتگو با خبرنگاران در شهرستان دیّر با بیان اینکه صنعت نفت و گاز در حوزه سلامت تاثیرگذاری خود را دارد اظهار داشت: صنعت نفت و گاز تاثیرگذاری خود را در حوزه سلامت دارند که باید نقش پررنگ‌تر داشته باشند.

وی با تاکید بر توجه به فراهم شدن امکانات رفاهی پزشکان در مناطق جنوب استان بوشهر افزود: حوزه سلامت انتظار دارد که پزشک ماندگاری بیشتری در مناطق جنوبی داشته باشد و باید امکانات رفاهی و آموزشی بیشتری در اختیار پزشکان قرار بگیرد.

دکتر فرهادی گفت: علاوه بر شرایط اقلیمی و دوری از مرکز، یکی از دلایل مهم مطرح شده است که باعث عدم ماندگاری پزشکان می‌شود بحث امکانات رفاهی و زندگی پزشکان است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: در این راستا پروژه ۱۲ واحدی اقامتگاه پزشکان در محل بیمارستان دیر در حال ساخت و برای این پروژه ۶ میلیارد تومان تخصیص یافته که تاکنون ۴ میلیارد آن محقق شده است.

وی ادامه داد: پروژه ۱۲ واحدی اقامتگاه پزشکان در شهرستان دیر در وضعیت ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارد.

دکتر فرهادی با اشاره به اینکه درآمد بیمارستان دیر جوابگوی هزینه‌های آن نیست گفت: ماندگاری پزشک یکی از دلایل افزایش درآمد بیمارستان است که تلاش می‌شود زمینه‌های تقویت ماندگاری پزشکان در شهرستان دیّر افزایش و این مشکل برطرف شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به پروژه‌های در حال ساخت دانشگاه حوزه سلامت استان بوشهر افزود: در حال حاضر ۱۱۷ پروژه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال ساخت است که در مجموع بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: پایگاه سلامت آبدان و مرکز خدمات جامع سلامت بردخون در شهرستان دیر با تجهیز آن به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سرپرست.معاونت.توسعه     دکتر.اکرم.فرهادی     اجرای.117.پروژه     استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >