طرح تکمیلی خانه به خانه واکسیناسیون فلج اطفال جهت اتباع خارجی در شهرستان کنگان اجرا می‌شود

15 بهمن 1402
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: طرح تکمیلی خانه به خانه واکسیناسیون فلج اطفال جهت اتباع خارجی در شهرستان کنگان اجرا می‌شود.

فاطمه آهو خوش در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: به‌منظور حفظ دستاوردهای برنامه ریشه‌کنی فلج اطفال کشور و با توجه به هم‌جواری ایران با کشورهایی همچون افغانستان و پاکستان و برای به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش مجدد ویروس فلج اطفال، عملیات ایمن‌سازی فلج اطفال در مناطق شهری و روستایی شهرستان کنگان برای اتباع خارجی کودکان زیر ۵ سال انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: این عملیات در دو نوبت که نوبت اول از ۱۶ تا ۱۹ دی‌ماه انجام‌شده و نوبت دوم از ۱۴ تا ۱۷ بهمن با مراجعه خانه به خانه انجام خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: این برنامه، اهدافی همچون واکسیناسیون گروه هدف کودکان زیر ۵ سال اتباع خارجی، آموزش به مردم در زمینه فواید واکسیناسیون پولیو، کشف کودکانی که تا زمان انجام عملیات ایمن‌سازی قطره پولیو دریافت نکرده‌اند بررسی کارت واکسیناسیون کودکان، پیگیری موارد تأخیری واکسیناسیون اتباع و بیماریابی بیماری‌های نظام مراقبت را به همراه دارد.

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     فلج.اطفال     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >