رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۱۴۰۰ بیمار فشارخونی و دیابتی در سال جاری در تنگستان شناسایی شده‌اند

24 بهمن 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با غربالگری صورت گرفته در افرادی بالای ۱۸ سال در تنگستان هزار و ۴۶۷ بیمار فشارخونی و دیابتی شناسایی شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: هزار و ۶۷ بیمار فشارخونی و ۴۰۰ بیمار دیابتی در سال جاری در تنگستان شناسایی شده‌اند که در حال حاضر مراقبت‌های بهداشتی درمانی لازم را دریافت می‌کنند
وی ادامه داد: در صورتی که هر کدام از بیماری‌های فشارخون و دیابت دیر شناسایی شوند ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری را به سلامت فرد وارد کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: ورزش، رژیم غذایی مناسب، سبک زندگی سالم و انجام غربالگری دوره‌ای برای اطمینان از سلامتی، از راه‌های پیشگیری از بیماری دیابت و فشارخون است.
رفیعی افزود: همچنین مصرف دخانیات و الکل، اضافه‌وزن، نداشتن فعالیت فیزیکی، عدم رعایت رژیم غذایی مناسب، استرس، سن، عوامل ژنتیکی و سابقه فشارخون بالا و دیابت در خانواده از عوامل مستعد کننده فرد به این بیماری‌ها است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در سطح شهرستان تنگستان با استفاده از پرسنل مجرب و دوره دیده بهترین مکان برای ارزیابی سلامت مردم از نظر بیماری دیابت و فشارخون می‌باشند که همه‌روزه در حال ارائه خدمات رایگان به مردم هستند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شناسایی     دیابت     ماه‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   28 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >