رئیس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر:
توسعه اورژانس هوایی در استان بوشهر و نجات مددجویان در بهترین شرایط و کمترین زمان ضروری است

1 اسفند 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توسعه اورژانس هوایی در استان بوشهر امری بسیار حیاتی و ضروری بود، زیرا این استان دارای مناطق دورافتاده و نقاط دسترسی دشوار است که اورژانس هوایی قوی، امکان ارائه خدمات پزشکی به‌سرعت و به‌موقع به مددجویان در این مناطق را فراهم کرده است.

دکتر سید حسین موسوی عنوان کرد: در روز پایانی بهمن‌ماه سال جاری درحالی‌که شور و هیجان انتخابات در تمام استان دیده می‌شود بالگرد اورژانس هوایی برای نجات دو جوان که در اثر حادثه ترافیکی آسیب‌دیده بودند به پرواز درآمد.
وی افزود: بالگرد و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی خبره اورژانس بوشهر روز گذشته بر آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس به هنرنمایی پرداختند و در بهترین شرایط ازنظر پزشکی، با حفظ شرایط بقا برای ستون فقرات و مهره‌های گردنی، دو جوان ۳۱ و ۳۲ ساله را از بیمارستان خلیج‌فارس خارگ به بیمارستان شهدا خلیج‌فارس بوشهر اعزام کردند.
دکتر موسوی افزود: با توجه به شرایط طبیعی و جغرافیایی ویژه استان بوشهر، ایجاد یک سیستم اورژانس هوایی مناسب و کارآمد برای این منطقه اهمیت بسیار زیادی دارد. با پیگیری و انعقاد قرارداد، با یک بالگرد کارآمد برای انتقال افراد صدمه‌دیده به مراکز درمانی مناسب، طی یک سال گذشته، موفق شدیم زمان انتقال را به حداقل برسانیم.
وی ادامه داد: به‌منظور توسعه اورژانس هوایی در استان بوشهر، اقداماتی مانند توسعه فرودگاه‌ها و تجهیز پایگاه‌های بالگرد، آموزش کارکنان مربوطه و همچنین ایجاد هماهنگی بین اورژانس هوایی و سایر ارگان‌ها صورت گرفت.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر تاکید کرد: توسعه اورژانس هوایی، توسعه پایگاه‌ها و آمبولانس‌های ۱۱۵ و راه‌اندازی موتورلانس در استان بوشهر در مقابله با بحران‌ها نیز بسیار کمک‌کننده است.

انتهای پیام/ زن: (50000)
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس.هوایی     دکتر.سیدحسین.موسوی     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   1 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >