برگزاری همایش "نماز، سلامت معنوی" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری

16 اسفند 1402
همایش و دوره آموزشی "نماز، سلامت معنوی" با سخنرانی متخصص کودکان بیمارستان بهارلو و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، استاد نمونه ستاد اقامه نماز کشور در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر،  همایش و دوره آموزشی "نماز، سلامت معنوی" با سخنرانی دکتر اصغر قربانی متخصص کودکان بیمارستان بهارلو و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۲ در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور کادر درمان، دانشجویان و پرسنل دانشگاه برگزار شد.
در این همایش دکتر اصغر قربانی، متخصص کودکان بیمارستان بهارلو، استاد نمونه ستاد اقامه نماز کشور و مدرس همایش در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله "وضو، تیمم، وضوی جبیره‌ای و تیمم نیابتی" در شرایط مختلف اختیاری و اضطراری سخنرانی کرد.
این عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با روش‌های جذاب و ابتکاری در فضایی کاملاً شاد به تشریح طریقه اقامه نماز با توجه به وضعیت‌های مختلف بیمار، در حالت‌های "ایستاده، نشسته و خوابیده" به‌صورت تئوری و عملی و با کمک بیمار نما و کلیپ‌های آموزشی به‌ تفصیل برای شرکت‌کنندگان پرداخت که مورد استقبال بالای حضار قرار گرفت.
در ادامه دکتر قربانی با طرح پرسش‌هایی از حاضران خواست تا در این همایش به‌صورت فعال حضور داشته باشند و از شرکت‌کنندگان در پرسش و پاسخ، با اهدای هدایایی تقدیر کرد.
در این همایش ابزار و وسایل ابتکاری که در بیمارستان بهارلو تهران برای تسهیل ادای فریضه نماز بیماران و همراهان آن‌ها و کارکنان بخش‌ها در اتاق‌ها و بخش‌های بیمارستان وجود دارد به حضار معرفی و توضیحات لازم داده شد؛ و با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته این همایش با رضایتمندی بسیار بالای شرکت‌کنندگان به پایان رسید.


انتهای پیام/ م. ر-2050

کلمات کلیدی:
همایش     نماز.سلامت.معنوی     دکتر.اصغر.قربانی     معاونت.فرهنگی.دانشجویی        

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >