توسط اورژانس ۱۱۵؛
مانور حادثه ترافیکی همراه با زیستی در بوشهر برگزار شد

22 اسفند 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر از برگزاری مانور حادثه ترافیکی همراه با زیستی در استان بوشهر خبر داد.

دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: مانور حادثه ترافیکی همراه با زیستی در استان بوشهر با موفقیت برگزارشده است و دستگاه‌های اجرایی استان در این مانورهای حوادث طبیعی و غیرطبیعی نقش مؤثری داشته‌اند.

وی تصریح کرد: مانور حادثه ترافیکی همراه با زیستی باهدف بهبود پاسخ مؤثر، هماهنگ و سازمان‌دهی واحد بحران دانشگاه در برابر خطرات ناشی از حوادث و بلایای متعارف و غیرمتعارف برگزار شد.

دکتر موسوی افزود: مهم‌ترین هدف اجرای این تمرین، آمادگی کلیه واحدهای تابعه دانشگاه و سازمان‌های همکار و پشتیبان برای مواجهه با خطرات بوده است.

رئیس اورژانس ۱۱۵ بوشهر با تأکید بر ضرورت آمادگی در مواقع ضروری به‌عنوان یکی از محورهای مانور، اظهار کرد: هدف اصلی این مانور، رصد و ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی در شرایط بحران است؛ زیرا نظام بهداشت و درمان باید قادر باشد در مواجهه با هرگونه بحران - از طبیعی گرفته تا رخدادهای ناگوار و تهدیدات مختلف، آمادگی لازم برای مدیریت بحران، حفظ خدمات و انجام وظایف خود را داشته باشد و این باید به نحوی پیش‌بینی شود.

وی بیان کرد: دبیر دبیرخانه پدافند غیرعامل دانشگاه با برگزاری تمرین‌های دور میزی که به‌صورت ماهانه در ستاد بحران دانشگاه برگزار می‌شود، تأکید دارد که حتی اگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی ناخواسته ایجاد شود و جان انسان را تهدید کند، به نظر پدافند غیرعامل نوعی تهدید تلقی می‌شود.

رئیس اورژانس استان بوشهر بر ضرورت آمادگی و آموزش منظم تمامی همکاران در زمان بحران تأکید کرد و گفت: همکاران باید برنامه‌های بومی‌سازی شده و آماده را بتوانند به‌خوبی اجرا کنند و بهترین پاسخ را در مواجهه با هر چالش ارائه دهند.

دکتر موسوی، در تقدیر از دستگاه‌های اجرایی که در این مانور به‌طور مؤثر حاضر شدند و همکاری کردند، خاطرنشان کرد: در این تمرین‌های میدانی گسترده، گروه‌های اجرایی مدیریت صحنه بحران را که مهم‌ترین گام در برنامه دفاعی هر کشور و همچنین در پدافند غیرعامل است را شناخته و اولین قدم‌ها برای ایجاد برنامه‌های دفاعی قوی و پایدار برداشته‌اند تا به جامعه و کشور کمک شود در مواجهه با هر چالشی، بهترین عملکرد را ارائه دهند.

دکتر موسوی افزود: در درس آموخته این مانور، شناسایی نقاط قابل‌بهبود، ظرفیت‌های موجود، تقویت کار گروهی و تیمی، ارزیابی تجهیزات و ملزومات پشتیبانی و تخصصی و آموزش و تربیت کارکنان در مورد نقش‌ها و مسئولیت‌های اساسی در مواجهه صحیح و به‌موقع با بحران ضروری است.

دکتر موسوی یادآور شد: استقرار، ارزیابی سریع حادثه، تکمیل و تحلیل گزارش سریع حادثه، تدوین برنامه عملیات میدانی، گروه سلامت محیط، سلامت روانی اجتماعی و تغذیه در برابر بحران، وجود تجهیزات تخصصی و پشتیبانی گروه‌های عملیاتی، اورژانسی و درمانی، ازجمله کارکردهایی بود که در این تمرین توسط تیم‌های ارزیاب اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: از تمامی همکاران به‌ویژه سکینه ارجمندی و احمد حیدری، کارشناس مسئول پدافند غیرعامل و مسئول اتاق بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برگزاری این مانور تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مانور.اورژانس     حوادث.ترافیکی     دکتر.سیدحسین.موسوی     اورژانس.115.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >