فرماندار شهرستان دیلم؛
نقاط آلوده‌ای که مستعد تکثیر پشه آئدس است باید پاک‌سازی و بهسازی شود

29 ارديبهشت 1403
فرماندار شهرستان دیلم گفت: نقاط آلوده‌ای که مستعد تکثیر پشه آئدس است باید پاک‌سازی و بهسازی شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ محمد اسدی در نشست شورای سلامت با موضوع مقابله با پشه آئدس عنوان کرد: در مقابله با شیوع هر بیماری، پیشگیری امری ضروری بوده و بهتر از درمان و وقوع بحران است.

فرماندار دیلم افزود: طبق اعلام شبکه بهداشت و درمان تاکنون گزارشی مبنی بر وجود پشه آئدس در شهرستان دیلم و شمال استان بوشهر دریافت نشده و شهروندان به شایعات توجه نکنند.

اسدی گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی در راستای پیشگیری از ورود پشه آئدس و تکثیر، با حوزه سلامت همکاری لازم را داشته باشند.

وی اظهار داشت: هر زمان که با جدیت در راستای مقابله با شیوع بیماری‌ها تلاش شده است به نتایج مطلوبی رسیده‌ایم.

در ادامه معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: پشه آئدس از کشورهای همسایه وارد برخی مناطق جنوبی شده و محل زندگی و تکثیر آن، نقاط مرطوب و آب‌های راکد است.

سمیه دریانورد گفت: پشه آئدس ناقل بیماری به انسان بوده که پس از تماس می‌تواند فرد را در بدترین حالت، به تب دنگی مبتلا سازد.

وی با اشاره به اینکه در این ایام، پشه‌هایی که در سطح شهر مشاهده می‌شوند از نوع فصلی هستند افزود: همکاران ما در شبکه بهداشت و درمان طی ۱۰ سال گذشته موضوع تله گذاری پشه آئدس را در نقاط مختلف دنبال کرده‌اند که خوشبختانه تاکنون این نوع پشه مشاهده نشده است.

در انتها کارشناس مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم به روش‌های مقابله با تکثیر پشه آئدس اشاره کرد و گفت: بهسازی نقاطی که آب راکد در آنجا مشاهده می‌شود، بهسازی فاضلاب منازل، جمع‌آوری لنج ها و قایق‌های فرسوده و رهاشده، نظارت بیشتر گمرک بر کالاهای وارداتی از کشورهای خارجی، جمع‌آوری به‌موقع زباله‌های شهری، جمع‌آوری لاستیک‌های خودرو که رهاشده‌اند و... از اقدامات پیشگیرانه به شمار می‌آیند.

 

انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     پشه.آئدس     فرماندار     محمد.اسدی     سمیه.دریانورد    
شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >