با تشکیل صندوق بیماران خاص؛
۴۵۰ بیمار خاص در شهرستان دشتی تحت پوشش هزینه درمانی قرار دارند

23 خرداد 1403
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: با تشکیل صندوق بیماران خاص، ۴۵۰ بیمار خاص در شهرستان دشتی تحت پوشش هزینه درمانی قرار دارند.

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، داراب بارگاهی در کمیته اجرایی پزشک خانواده و بیمه روستایی شهرستان دشتی به خدمات ارزشمند دولت شهید رئیسی پرداخت و افزود: در بحث پوشش بیمه‌ای در سطح کشور به دستور شهید رئیسی و با اقدامی جهادی در کمتر از یک هفته بالغ‌بر ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، بدون اینکه مراجعه حضوری داشته باشند.

وی ادامه داد: جمعیت بیمه سلامت در استان بوشهر ۴۸۲ هزار نفر است که ۷۵ درصد از آنها رایگان بیمه شده‌اند و سالیانه نیز بر اساس دهک بندی بدون مراجعه تمدید می‌شود، ۵ دهک اول جامعه نیز موردحمایت دولت قرار گرفته و رایگان بیمه شده‌اند، از دهک ۶ تا ۹ نیز از ۵۰ درصد تا ۸۰ درصد برای آنها تخفیف در نظر گرفته شده است.

بارگاهی به دستور مقام معظم رهبری در بحث جوانی جمعیت و فرزندآوری اشاره کرد و گفت: بر حسب دستور ایشان، تمام کودکان زیر هفت سال بدون در نظر گرفتن دهک با مراجعه به مراکز دولتی و دانشگاهی هزینه‌های سرپایی و بستری آنها رایگان است.

بارگاهی به تشکیل صندوق بیماران خاص پرداخت و بیان کرد: در استان بوشهر ۸ هزار بیمار خاص و در شهرستان دشتی ۴۵۰ بیمار تحت پوشش هزینه درمانی قرار دارند.

بارگاهی در خصوص پزشک خانواده و بیمه روستایی و شهری گفت: در شهرستان دشتی ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۶ پزشک، ۸ ماما، سه دندان‌پزشک، سه روان‌درمان و دو کارشناس تغذیه به بیمه‌شدگان ما و مردم خدمات ارائه می‌کنند که از این عزیزان کمال تشکر و قدردانی داریم.

 

 

انتهای پیام/ ا.ح ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید.


کلمات کلیدی:
صندوق.بیماران.خاص     مهندس.داراب.بارگاهی     بیمه.سلامت     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >