رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
سلامتی مردان، ضامن سلامتی و استحکام خانواده و جامعه است

26 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: سلامتی مردان، ضامن سلامتی و استحکام خانواده و جامعه است.

مهندس احمد قاسمی ضمن گرامیداشت هفته سلامت مردان اظهار داشت: هفته ملی سلامت مردان فرصتی مغتنم برای یادآوری این مهم و تأکید بر نقش کلیدی مردان در ارتقای سطح سلامت عمومی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بیان کرد: حساس سازی مردان جامعه ایرانی به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور، به‌منظور توجه بیشتر نسبت به جنبه‌های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت، حائز اهمیتی ویژه است.

وی تصریح کرد: زندگی سالم‌تر با در اختیار داشتن سواد سلامت به ارتقاء کیفیت زندگی منجر و نقش بسزایی در سلامت جنسی به طبع آن فرزند آوری دارد.

مهندس قاسمی گفت: اضافه‌وزن و چاقی و عدم توجه به تغذیه مناسب (استفاده از طیف متنوعی از گروه‌های غذایی نظیر میوه‌ها و سبزیجات که منابعی غنی از ویتامین‌ها، فیبرها و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، می‌تواند بر قدرت باروری مردان تأثیر به‌سزایی داشته باشد) از جمله عوامل مؤثر بر ناباروری مردان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: فشارخون و دیابت (با کنترل آن می‌تواند شانس باروری فرد را افزایش داد)، مصرف خودسرانه دارو توسط فرد، انجام ورزش‌های سنگین و طاقت‌فرسا، مصرف دخانیات، استرس و اضطراب شدید یا طولانی‌مدت و قرار گرفتن در معرض مواد شیمایی، سمی و فلزات سنگین نیز از عوامل مؤثر بر ناباروری مردان است.

انتهای پیام/

 

 


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     هفته.سلامت.مردان     مهندس.احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   26 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >