رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
مرکز غیرمجاز ارائه خدمات دندانپزشکی در شهرستان گناوه پلمب شد

3 تير 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: یک مرکز غیرمجاز ارائه خدمات دندانپزشکی در شهرستان گناوه پلمب شد.

دکتر عصمت حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: پیرو گزارش دریافتی مبنی بر انجام خدمات دندانپزشکی در منزل، کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان با بررسی‌های دقیق و مکرر متوجه فعالیت غیرقانونی مرکز ارائه خدمات دندانپزشکی توسط فرد فاقد صلاحیت در یک واحد مسکونی شد.

دکتر حیدری بیان کرد: این واحد متخلف پس از شناسایی و طی مراحل قانونی با دستور مقام قضایی و با حضور نماینده اماکن نیروی انتظامی شهرستان گناوه پلمب شد و کلیه تجهیزات مربوط به این مرکز صورت‌جلسه و پرونده به مرجع قضایی تحویل گردید.

دکتر حیدری تأکید کرد: برخی افراد سودجو بدون داشتن تخصص در امور پزشکی و تنها با اهداف منفعت طلبانه با تهیه وسایل و تجهیزات پزشکی به‌صورت سیار یا راه‌اندازی مراکز غیرمجاز و تبلیغ در فضای مجازی اقدام به ارائه خدمات پزشکی از قبیل اعمال جراحی، خدمات دندانپزشکی، خدمات زیبایی، تجویز دارو و ... نموده و از اعتماد افراد ناآگاه سوءاستفاده می‌نمایند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: عدم اطلاع کافی برخی افراد جامعه و استقبال جهت دریافت خدمات ازاین‌گونه مراکز علاوه بر تحمیل هزینه‌های زیاد، می‌تواند مشکلات و عوارض جبران‌ناپذیری برای سلامتی افراد در پی داشته باشد.

وی افزود: به شهروندان تأکید می‌گردد؛ جهت دریافت خدمات پزشکی، دندانپزشکی، زیبایی و دارویی صرفاً به مراکز دارای مجوز و صلاحیت‌دار مراجعه نمایند.

دکتر حیدری اضافه کرد: رسالت شبکه بهداشت و درمان، تأمین و حفظ سلامت مردم است، این مجموعه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با بهره‌گیری از ابزارهای قانونی که در اختیار دارد سطح سلامت شهروندان را ارتقاء دهد، در این راستا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از همکاری و تعامل دادستان شهرستان، نیروی انتظامی و سازمان نظام پزشکی قدردانی کرد.

وی تأکید کرد: از همشهریان محترم تقاضا می‌گردد جهت دریافت خدمات پزشکی، دندانپزشکی، زیبایی و دارویی به مراکز فاقد صلاحیت و مجوز مراجعه نکنند.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف درمانی به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان جهت پیگیری گزارش داده شود.

 

 

انتهای پیام/ ۳۰۸۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پلمب     دندانپزشکی     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >