در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳؛
بالغ بر ۱۰۹ هزار تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شد

4 تير 1403
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه ۱۴۰۳ تعداد ۱۰۹ هزار و ۱۶۵ تست مختلف آزمایشگاهی در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام شده است.

دکتر امین آزادفر در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: تعداد مراجعین به بخش آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از ابتدای امسال تا پایان خردادماه ۱۹ هزار و ۶۹۸ بیمار بوده است.

دکتر آزادفر ادامه داد: از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۰۸ بیمار مربوط به موارد بستری و ۳ هزار و ۹۰ بیمار مربوط به بیماران سرپایی بوده است.

وی ضمن معرفی بخش‌های مختلف آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با دارا بودن دو بخش کلینیکال و سرجیکال شامل واحدهای مختلف اعم از بیوشیمی، هماتولوژی، ایمونولوژی، سرولوژی، میکروب‌شناسی، آنالیز ادرار و بانک خون است.

رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان همچنین اضافه کرد: در بخش بیوشیمی آزمایشگاه با سه دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی و سه دستگاه اتوآنالایزر سدیم و پتاسیم، تعداد ۵۸ هزار و ۱۰۰ تست در سه ماهه اول سال جاری انجام شده است.

دکتر امین آزاد فر همچنین اظهار داشت: در بخش هماتولوژی آزمایشگاه شهید گنجی دو دستگاه سل کانتر و سه دستگاه سدیمان ریدر مستقر است که آمار تست‌های انجام شده در این بخش در بازه زمانی مزبور ۲۶ هزار و ۱۹۳ تست است و در بخش ایمونولوژی دو دستگاه الایزا و یک دستگاه وایداس مستقر بوده و تعداد تست‌های انجام شده در این بخش هزار و ۱۷۴ تست و همچنین تعداد تست‌های انجام شده در بخش‌های سرولوژی ۳ هزار و ۲۷۳، میکروب‌شناسی هزار و ۵۶۴ و آنالیز ادرار ۳ هزار و ۱۲۲ تست است.

دکتر آزادفر همچنین تصریح کرد: در بخش بانک خون این آزمایشگاه، آزمایش‌های موردنیاز بیماران بستری نیازمند خون در بیمارستان انجام می‌گیرد و در مدت سه ماهه اول امسال حدوداً تعداد ۳ هزار و ۷۷ تست آزمایشگاهی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: آزمایشگاه بیمارستان شهید گنجی برازجان حدوداً ۱۲ هزار و ۶۶۲ تست متفرقه دیگر اعم از تروپونین، گازهای خونی و ... را در مدت زمان سه ماهه اول امسال انجام داده است.

رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و خدمات پزشکان و پرسنل زحمتکش آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی تشریح کرد: آزمایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با دارا بودن دو بخش کلینیکال و سرجیکال، ۳۴ نفر کارشناس و کاردان علوم آزمایشگاهی و یک پزشک متخصص پاتولوژی همه روزه به‌صورت سه شیفت (صبح، عصر و شب) مشغول ارائه خدمات تشخیصی به بیماران ارجمند است.

انتهای پیام/ ب.ا- ۴۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
تست.آزمایشگاهی     دکتر.محمدامین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >