رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حوزه سلامت از اولویت‌های دولت یازدهم بوده است

19 آبان 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست با مدیران سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: قرار گرفتن حوزه سلامت در بین مهمترین برنامه‌های دولت یازدهم نشان دهنده اهمیت موضوع سلامت می‌باشد.

دکتر علیرضا رئیسی گفت: تنها 25 درصد شاخص‌های موثر بر حوزه سلامت بر عهده وزات بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد در حالی که 75 درصد دیگر بر عهده سایر سازمان‌ها بوده و دولت و جامعه هر کدام به نوعی در آن سهیم هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه استان بوشهر در رده بندی وزارت کشور و بر اساس بررسی‌های سازمان بهداشت جهانی در بین استان‌های نا امن غذایی قرار دارد بیان کرد: نیاز است امنیت غذایی استان به‌ویژه برای دانش آموزان اصلاح شود.
وی افزود: اگر هر دولتی با نگاه عملیاتی و متعهدانه به موضوع سلامت توجه کند بدون شک دستیابی به شاخص‌های سلامت در جامعه اتفاق خواهد افتاد.
دکتر رئیسی تاکید کرد: تشکیل کمیته‌هایی در خصوص امنیت غذایی و بهداشت محیط دانش آموزان باید در اولویت برنامه‌های مشترک سازمان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در سال تحصیلی جاری در تمامی مقاطع تحصیلی و از تمامی شهرستان‌های استان مدرسه و مدیران نمونه بهداشتی انتخاب و از آنان تقدیر خواهد شد.
شیوع بیماری های تنفسی با توجه به شروع فصل زمستان دور از انتظار نیست
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شروع فصل زمستان شیوع بیماری‌های تنفسی دور از انتظار نیست و بر اساس تحقیقات انجام شده شروع بسیاری از این بیماری‌ها از مدارس است.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: باید اقدامات لازم در خصوص جداسازی دانش آموزان بیمار و جلوگیری از حضور آنان در کلاس انجام شده و با تجهیز کلاس‌ها به دستگاه تهویه از شیوع بیماری‌های تنفسی جلوگیری شود.
وی با اشاره به تعامل دانشگاه علوم پزشکی با سازمان آموزش و پرورش عنوان کرد: تعامل با سازمان آموزش پروش با تاکید بر دو محور حفظ سلامتی و ایجاد محیطی سالم برای تامین سلامت دانش آموزان و نیز انتقال مفاهیم سلامت به دانش آموزان و خانواده‌های آنان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: در راستای دستورالعمل کشوری برنامه آهن یاری این برنامه با پوشش صد در صدی مدارس استان صورت گرفت.
وی سلامت بوفه مدارس، اجرای طرح وارنیش فلوراید دهان و دندان و شناسایی پدیکولوز(شپش سر) با کمک مربیان مدارس را از دیگر اقدامات مشترک این دو سازمان دانست.
آموزش نکات بهداشتی اثرات ماندگاری در ذهن دانش آموزان دارد
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: بهترین زمان آموزش و یادگیری در سنین پایین و از دوران ابتدایی است از این رو گنجاندن نکات بهداشتی در کتاب‌ها و آموزش در کلاس‌های درس می تواند اثرات ماندگاری در ذهن دانش آموزان داشته باشد.
ناصر کرمی برنامه‌های اجرا شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در مدارس را بسیار مفید دانست و بیان داشت: حضور مربیان بهداشتی برای آموزش در صف صبحگاه به دانش آموزان را بسیار اثر بخش بوده است.
وی افزود: باید آموزش‌های لازم در خصوص مسائل بهداشتی در کارگاه‌ها و جلسات آموزشی به مربیان مدارس انتقال داده شود تا به حساسیت‌های مسائل بهداشتی بیش از پیش پی ببرند.

انتهای پیام/ م.ف 1024

کلمات کلیدی:
حوزه.سلامت     اولویت‌های.دولت.یازدهم    

تاریخ بروز رسانی:   19 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >