برگزاری کمیته عالی مدیریت بیماری های غیرواگیر

20 دی 1394
اولین کمیته عالی مدیریت بیماری‌های غیرواگیر با هدف رصد وضعیت بیماری‌های غیرواگیر در منطقه تحت پوشش، انجام هماهنگی‌های مورد نیاز و همسویی با سیاست‌های مرکز مدیریت بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

در این کمیته در خصوص نحوه اجرای برنامه قلب سالم بوشهر و مشکلات اجرای آن به عنوان برنامه جدید در حال اجرا، برنامه کنترل و پیشگیری تالاسمی ماژور، سرطان با تاکید بر لزوم غربالگری سرطان کولورکتال، برنامه پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت، مباحثی توسط دکتر خواجه ئیان معاون بهداشتی دانشگاه، خانم دکتر حاجیونی مسئول واحد بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشتی و سایر اعضای شرکت کننده در کمیته مطرح شد.
همچنین در این کمیته در خصوص در دست اجرا بودن غربالگری سرطان کولورکتال در بین افراد در معرض خطر، کارشناس بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی و اساتید همکار برنامه، خبر دادند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این جلسه گفت: با توجه به اهمیت این بیماری‌ها، شفاف سازی آماری ریسک فاکتورها و آمار بیماری‌های غیر واگیر و همچنین تسهیل ارایه خدمات تخصصی با همکاری معاونت بهداشتی و سایر معاونت‌ها باید انجام گیرد.
همچنین در این جلسه در خصوص تسهیل انجام آزمایشات ژنتیک تالاسمی ماژور در استان تصمیماتی گرفته شد.
گفتنی است معاون درمان، مسئول بیماری‌های خاص معاونت درمان در خصوص نحوه پذیرش افراد مبتلا به دیابت و افراد نیازمند غربالگری کولورکتال در سطوح تخصصی، اعلام همکاری کردند.
انتهای پیام/ م.ب2020

لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمیته.عالی     بیماری‌های.غیرواگیر     دکتر.رئیسی     دکتر.خواجه‌ییان    

تاریخ بروز رسانی:   20 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >