مرکز بهداشتی بندرریگ بیماری را از مرگ حتمی نجات داد

27 دی 1394
با تلاش و همت کادر درمانی مرکز بهداشتی و درمانی امام محمدباقر(ع) بندرریگ بیماری از مرگ حتمی نجات یافت.

رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این بیمار که فردی 45 ساله است، بعد از حدود سی دقیقه قطع تمام علایم حیاتی و ایست قلبی تنفسی، به لطف خداوند و تلاش کارکنان مرکز بندر ریگ به زندگی برگشت.
دکتر علی زکی زاده افزود: بیمار در زمان انتقال به مرکز درمانی بندر ریگ هیچ گونه علایم حیاتی نداشت و تیم درمانی سریع به عملیات احیای قلبی ریوی (CPR) اقدام کردند که به لطف خداوند علایم حیاتی بیمار به حالت طبیعی برگشت و فوری به بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرستان گناوه اعزام و پس از چند روز بستری دربخشCCU با بهبودی کامل ترخیص شد.
وی گفت: تیم درمان مرکز بندر ریگ برای نجات این بیمار مراحل احیای قلبی ریوی(CPR) مانند مانیتوریگ، ماساژ قلبی، بازکردن راه هوایی و به خاطرمشکوک شدن به مسمومیت دارویی به علت سوزنی شکل بودن مردمک چشم، لوله گذاری و شست وشوی معده را همزمان انجام داده بودند.
دکتر زکی زاده با قدردانی از تلاش و نگاه ویژه رییس و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به حوزه بهداشت و درمان در شهرستان گناوه افزود: اتاق CPR درمانگاه بندر ریگ که به تازگی به همت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجهیز و راه اندازی شده بود در اولین تجربه خود جان یک همشهری را نجات داد.
وی از سرپرست وقت درمانگاه بندر ریگ ، دکتر چرومی زاده و کارکنان مرکز بندرریگ که تمام تلاش خود را برای احیای این بیمار به کار بستند، تقدیر کرد.
نصرالله حسین پور بیماری که حالا سلامتی خود و زنده بودنش را یک معجزه الهی و تلاش های بی دریغ کارکنان درمانگاه بندرریگ و بیمارستان گناوه می داند گفت: خدا را شاکرم که عمری دوباره به من داده که بتوانم دنیای زیبا را ببینم و ازصمیم قلب از کارکنان درمانگاه بندرریگ و بیمارستان امیر المومنین(ع) گناوه سپاس گزارهستم، شاید اگر پزشک و پرسنل زحمت کش درمانگاه نبودند ویا دیر میرسیدند الان زنده نبودم.
یکی از خواهران آقای حسین پور که درمراحل اولیه احیای قلبی ریوی(CPR) خود را به درمانگاه رسانیده بود نیز گفت: او دیگر مرده است، من برادرم را دیدم که روی تخت بود و کادر درمان تمام تلاش خود را برای زنده نگه داشتن برادرم می‌کنند و واقعا در آن اوضاع همه کارکنان درمانگاه گروهی تشکیل داده بودند و از هیچ تلاشی برای زنده نگه داشتن برادرم دریغ نمی کردند تا اینکه به لطف خداوند برادرم عمر دوباره یافت.
مادر آقای حسین پور نیز گفت: بخاطر این معجزه خدا را شاکرم و می دانم که بعد از حدود سی دقیقه که پسرم مرده بود با تلاش کارکنان درمانگاه زنده شده و این یک معجزه است.
انتهای پیام/م.ن 3080
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام

telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نجات.بیمار     شبکه.بهداشت.گناوه     دکتر.زکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >